Microsoft Translator prináša podporu OCR prekladu aj pre iOS

· 1 min read
Microsoft Translator prináša podporu OCR prekladu aj pre iOS

Microsoft včera vydal update aplikácie Microsoft Translator, prinášajúci podporu priameho prekladu obrazu pomocou OCR (Optical Character Recognition). Aplikácia je dostupná pre Android, Android Wear, Apple Watch, iOS, Windows a Windows Phone. V súčasnosti podporuje preklad textu, reči, dokumentov a webových stránok z 50 rôznych jazykov (na porovnanie Google Translator podporuje 103 jazykov).

Aplikácia teraz umožňuje prekladať ktorýkoľvek text priamo pomocou fotoaparátu alebo z obrázka uloženého v telefóne, a to vďaka podpore OCR. Preložený text sa zobrazí priamo v obrázku nad pôvodným textom. Takýto preklad je užitočný pri prekladaní informačných tabúľ, letákov, obrázkov na sociálnych sieťach alebo akýchkoľvek iných obrázkov na internete.

Zdroj: venturebeat.com

Microsoft Translator danú funkciu integroval do aplikácií pre Windows a Windows Phone už v roku 2010. Preto rozšírenie aj pre iOS nie je veľkým prekvapením.

Nová funkcia je k dispozícii používateľom Apple v nasledujúcich jazykoch: čínština (zjednodušená), čínština (tradičná), čeština, dánčina, holandčina, angličtina, fínčina, francúzština, nemčina, gréčtina, maďarčina, taliančina, japončina, kórejčina, nórčina, poľština, portugalčina, ruština, španielčina, švédčina a turečtina.

Zdroj: idownloadblog.com

Zdroj titulnej foto: vow-cdn.com
Zdroj: venturebeat.com