Microsoft si bez hanby otvoril vlastný "Apple Store"

· 2 min read
Microsoft si bez hanby otvoril vlastný "Apple Store"

Okenárska spoločnosť Microsoft otvorila na piatej Avenue v New Yorku svoj vlajkový obchod a to iba pár blokov od asi najznámejšie Apple Storu, ktorý sa vyznačuje ikonickou sklenenou kockou.

alt

Dvere svojho nového obchodu otvoril Microsoft práve včas, aby stihol vystaviť nový Surface Book a Surface Pro 4, no spoločnosť dodáva, že je totálne v pohode, pokiaľ si fanúšikovia spoločnosti Apple prinesú svoje zariadenia.

Nebyť všetkých možných zariadení od Microsoftu, mysleli by ste, že ste vstúpili do skutočného Apple Storu. Vnútrajšok pôsobí otvoreným a čistým dojmom a nachádzajú sa v ňom stoly s rôznymi produktmi, ktoré je možné vyskúšať, presne ako v Apple Store. Steny lemujú 9 metrov dlhé obrazovky, na ktorých sa premietajú rôzne demá a reklamy. V strede nad “Answer Desk”, ktorý nenápadne pripomína “Genius Bar”, sa nachádza ďalšia 9 metrov vysoká obrazovka. Sklenená fasáda a sklenené schodisko dotvárajú "Applácku" atmosféru.

alt

Druhé poschodie obchodu je venované hrám a hracej konzole X-Box. Samozrejmosťou sú stojany so softwerom a prednáškové miestnosti. Ako to celé vyzerá môžete vidieť na videu nižšie.

Kelly Soligon, riaditeľ marketingu predajni pre Microsoft sa vyjadril, “Pokiaľ si sem prinesiete iPhone, veľmi rád Vám ukážem ako na ňom používať Office.” iPhone v Microsoft obchode ? Na to sa hodí Jobsovo prirovnanie: “Je to ako pohár ľadovej vody v pekle”.

(redaktor: nepatrím medzi nejakých extrémnych odporcov Microsoftu, avšak táto Jobsová poznámka mi tam celkom pasovalo, preto sa chcem ospravedlniť všetkým, ktorých som týmto opisom urazil)

Netreba byť však len negatívny. Obchod vyzerá skutočne pekne a sám by som si veľmi rád vyskúšal zopár zariadení, napríklad HoloLens. Treba však uznať, pripomína Apple Store.

Nám ako fanúšikom Apple zostáva dúfať, že obchod zostane počas nákupného šialenstva rovnako plný ako na fotkách alebo videu. Alebo to už bolo fotené a točené počas nákupnej špičky ?

Ďalšiu sériu fotiek máte možnosť vidieť na tejto stránke: Engadget.com

zdroj: cultofmac.com

zdroj videa: techinsider.io