Komiks predpovedal iPad Pro v roku 2012

· 2 min read
Komiks predpovedal iPad Pro v roku 2012

A máme tu deň po konferencií. Apple nám znova predstavil to najlepšie zo svojho portfólia. Vylepšil iPhony, iPad mini, Apple TV... Nového iPadu Air sme sa nedočkali. Pre vlastníkov Airu 2 radostná správa, aspoň budú mať nové zariadenie o rok dlhšie.

No a popri týchto vylepšeniach už aktuálnej produktovej rady nám bola predstavená aj novinka, o ktorej sme doteraz mohli počuť iba chýry. Áno, hovoríme o iPade Pro. Rôzne zdroje nám tento tablet predpovedali už s predstihom, ale nič nebolo isté.

iPad Pro má teda väčší displej, lepší výkon aj grafiku a prichádza aj so stylusom a klávesnicou. Tie si ale samozrejme, ako to už v prípade Apple chodí, musíte dokúpiť.

Nepripomína Vám ale niečo táto fotografia? Ak ste odpovedali áno, pravdepodobne vieme, čo. Microsoft Surface Pro. A dostávame sa k jadru veci. Keď v roku 2012 Microsoft predstavil svoj prvý Surface Pro, nedostalo sa mu veľkému úspechu. Dokonca ho niektorí, ako môžeme vidieť z komiksu, nazývali "iPad".

Z tohoto komiksu môžeme vidieť ako krásne Joel Watson predpovedal budúcnosť. Naozaj sa trafil do čierneho. V roku 2012 vytvoril komiks, kde fanúšikovia Apple opovrhovali týmto tabletom a následne na to, o tri roky neskôr tu máme iPad Pro, ktorý predstavuje Tim Cook. Síce nie je WWDC, ale takúto chybičku mu odpustíme.

Tento výtvor sa tvorcovi určite podaril. Autor opísal situáciu neuveriteľne presne s predstihom 3 rokov. Áno, možno trošku neokrôchaným spôsobom, ale výstižne. Čo si o tom myslíte vy. Skopíroval Apple Microsoft?