Microsoft podľa vlastných slov vyhráva vojnu proti Macom

· 1 min read
Microsoft podľa vlastných slov vyhráva vojnu proti Macom

Boje o tržný podiel medzi Microsoftom a Apple sa dejú už dlhé roky. A aj napriek tomu, že Microsoft neuspel na poli mobilných telefónov kde sa jeho platforma nedočkala veľkej popularity, tak to skúša ďalej, hlavne v segmente prémiovejších počítačov. Minulý rok tak predstavil kompletne obnovenú produktovú radu Surface a prekvapil nielen mnoho skalných fanúšikov, ale aj neprajníkov.

Dvojica Surface Book a Surface Studio sú jednoducho krásne kúsky elektroniky ktoré sa gigantovi naozaj podarili a ich predajom sa vraj vôbec nedarí vôbec zle. Microsoft prehlásil, že používatelia Macov a MacBookov hromadne prechádzajú na ich produkty. Je to v čase, kedy je línia počítačov z Curpertina s jablkom v logu najslabšia za posledné roky.

zdroj: PC Advisor

Apple sa minulý rok previedol len s novým MacBookom Pro, ktorý zožal veľkú vlnu kritiky aj napriek tomu, že sa vôbec nejedná o zlý počítač. Celá produktová rada stolných počítačov však ostáva neaktualizovaná a napríklad taký Mac Pro sa predáva už štvrtý rok bez vynovenia jediného komponentu stále za pôvodnú cenu.

Je tak jasné, že niektorí používatelia hľadajú náhradu. Týou sú väčšinou produkty od Microsoftu, pretože sú zladené ako po dizajnovej, tak po hardvérovej a softvérovej stránke. Ak teda bude Apple chcieť obhájiť to, že robí najlepšie počítače na svete a môže si za nich pýtať nejaké to euro naviac, pretože nikde inde používateľ nenájde taký komfort ako v prípade Macov, tak bude musieť poriadne zabrať.


Zdroj titulnej foto: cdn.surfacetip.com
zdroj: cultofmac.com