Klávesnica od Microsoftu si ťa získa skvelým módom písania jednou rukou

Klávesnica od Microsoftu si ťa získa skvelým módom písania jednou rukou

Microsoft vypustil do sveta zaujímavú novinku. Údajne plánuje priniesť svoju obľúbenú klávesnicu Word Flow na iOS zariadenia. Všetkých majiteľov iPhonov zrejme zaujme špeciálna funkcia písania jednou rukou.

Aby bolo jasno, podobný režim nie je úplnou novinkou. Viaceré klávesnice ako napríklad Fleksy alebo Minuum ponúkajú svojim užívateľom variantu, ktorá zjednodušuje užívateľom písanie jedným prstom. Word Flow však prišiel s vlastným rozhraním.

Po nainštalovaní klávesnice má užívateľ možnosť zvoliť špeciálny mód ovládania jedným prstom. Ten by mal uľahčiť prácu každému, kto rád píše na iPhone len jednou rukou. Na obrázku si môžeš pozrieť, ako bude tento režim vyzerať. Všetky klávesy sa usporiadajú do menších polkruhov na okraj obrazovky, aby si to palcom nemal ani k jednej ďaleko.

Zaujímavosťou je, že tento režim nie je (aspoň zatiaľ) k dispozícií ani na Windows Phone, pre ktorý je klávesnica primárne určená.

WordFlow keyboard on iOS

Presný dátum, kedy by sme si Word Flow mohli vyskúšať na iOS zatiaľ nevieme. Vývojári momentálne testujú beta verziu na iPhonoch. Vypustiť by ju mali do sveta niekedy v najbližších mesiacoch.

My v redakcií sa na novú klávesnicu rozhodne tešíme. Mód písania jednou rukou vyzerá zaujímavo a viacerým by sa nám niečo podobné zišlo. Zostáva nám len čakať, kedy Microsoft klávesnicu oficiálne vydá.

zdroj: http://www.theverge.com/