Máte po krk otravných reklám? Stiahnite si túto aplikáciu

· 1 min read
Máte po krk otravných reklám? Stiahnite si túto aplikáciu

Nebojte sa, nejde o žiaden podvod. Ak vás už nebaví prehliadať internet s tým, že na každej stránke sa objaví päťsto reklám, ktoré vám bránia vidieť pohodlne to, kvôli čomu ste prišli, čítajte ďalej.

Ako ste sa už mohli dozvedieť, firma Apple do najnovšieho iOS 9 pridala API na blokovanie obsahu. Vývojári sa toho hneď chytili a na AppStore už teraz môžete nájsť desiatky AdBlockerov. Tento je ale výnimočný napríklad aj tým, že je od Mozilly. To znamená, že pôjde o kvalitný a spoľahlivý titul s množstvom nastavení.

Od ostatných AdBlockerov sa líši tým, že dáva používateľovi celkovú kontrolu nad tým, čo chce na stránke blokovať, a väčšie možnosti v prispôsobovaní aplikácie. Takisto vás titul chráni od rôznych nástrojov určených na sledovanie vašich aktivít na internete.

Mohli by sme teraz začať diskusiu o tom, či sú takéto kroky morálne. Ja osobne som zástancom AdBlockera, no sú stránky, na ktorých ho vypínam. Robím to z toho dôvodu, že reklamy nie sú priam otravné a aj cez ne jasne vidím obsah stránky.

Ak sa rozhodnete dať tejto aplikácii šancu, ktorá je, mimochodom, zadarmo, nastavenie už potom bude hračka. Pôjdete do nastavení, kde zvolíte Safari, nájdete blokovanie obsahu a následne povolíte Focus. Prajeme vám veľa hodín strávených na internete bez reklám. A nezabudnite, na našej stránke podobné služby vždy vypínajte.

Aplikáciu môžete sťahovať tu.

Zdroj: AppStore