Chcete, aby váš iPhone 6 vyzeral ako 6S? Vyskúšajte tieto tweaky! [Jailbreak]

· 2 min read
Chcete, aby váš iPhone 6 vyzeral ako 6S? Vyskúšajte tieto tweaky! [Jailbreak]

Najväčším lákadlom nového iPhonu 6S bol pre všetkých pravdepodobne 3D Touch. Pokiaľ vlastníte staršiu generáciu inteligentných telefónov od Apple a chceli by ste si zadarmo vyskúšať ako 3D Touch vlastne funguje, nemusíte zúfať. Tento týždeň vyšiel Jailbreak aj pre iOS 9 a spolu s ním sa nám naskytuje unikátna možnosť prerobiť si svoj starší iPhone po softvérovej stránke na najnovší iPhone 6S. Po nainštalovaní niekoľkých tweakov bude váš mobil vyzerať, ako iPhone 6S s 3D Touchom.

Vopred vás ale chcem upozorniť, že všetky tweaky inštalujete na vlastnú zodpovednosť a ja ani thinkapple.sk nenesieme zodpovednosť za prípadné poškodenie zariadenia.


RevealMenu

RevealMenu imituje jednu z najvyužívanejších funkcií 3D Touchu a to podrobnejšie menu pri aplikáciách. Na iPhone 6S vám stačí pritlačiť silnejšie na správnu aplikáciu a vedľa nej sa zobrazí ponuka, čo konkrétne chcete s aplikáciou robiť. Vďaka RevealMenu dokážete mať túto funkciu aj v staršom mobile s tým rozdielom, že namiesto pritlačenia na obrazovku, na nej musíte podržať prst. Napríklad pri kamere vám v momente vybehnú možnosti ako „Urobiť Selfie“, „Nahrať video“ a niekoľko ďalších.
Alternatívou pre RevealMenu je tweak menom Forcy. Ten spúšťa funkciu podobnú 3D Touchu ťuknutím na aplikáciu a následným posunutím prsta hore.

Tweak RevealMenu

Zdroj: http://apt.cyrepo.com


UniversalForce

S tweakom UniversalForce pridáte „nepravý 3D Touch“ do svojej mailovej aplikácie. Silnejším pritlačením prsta na jednom z e-mailov sa vám na najnovšom iPhone otvorí v menšom okne jeho náhľad. Po presunutí prstu nadol sa potom zobrazí ponuka, čo s mailom robiť. Pokiaľ si do iPhonu vložíte tweak UniversalForce, môžete to robiť podržaním prstu. Princíp je teda rovnaký ako v RevealMenu. Tweak navyše podporuje nastavenie, po akom dlhom podržaní sa má náhľad otvoriť.

Tweak UniversalForce

Zdroj: http://repo.ioscreatix.com


Live Photos Enabler

Ďalší tweak napodobňuje funkciu menom Live Photos. V praxi to znamená, že pokiaľ podržíte prst nad fotografiou vytvorenou touto metódou, začne sa prehrávať ako pohyblivý obrázok. V iPhonoch 6S je to opäť riešené silnejším pritlačením.

Tweak Live Photos Enabler

Zdroj: http://evilgoldfish.github.io/repo

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read