Masová výroba čipov A11 pre iPhone 8 spustená

Masová výroba čipov A11 pre iPhone 8 spustená

Áno, je to tak. Prípravy na výrobu iPhonu 8 pomaly vrcholia. Niečo ich však musí poháňať. Niečo malé, výkonné. Menšie a výkonnejšie ako minulý rok. Vždy to tak musí byť.

Spoločnosť Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC), výrobný partner firmy Apple, začal s masovou produkciu nového čipu A11, ktorý bude poháňať iPhone 8. Táto firma očakáva, že v treťom štvrťroku sa jej príjmy zvýšia o 10%.

macitynet.it

Nový čip by mal byť založený na 10-nanometrovom výrobnom procese, ktorý by ho mal urobiť o poznanie rýchlejší a efektívnejší ako 16-nanometrový A10 Fusion v iPhone 7. Niet sa čomu diviť, keď bude musieť napájať v mnohých ohľadoch omnoho vyspelejší smartfón.

Skoré prognózy naznačujú, že čip A11 bude ešte rýchlejší, ako čip A10X Fusion, ktorý dnes môžeme nájsť v najnovších iPadoch.

Výrobcovia komponentov pre nový iPhone 8 musia riadne pohnúť kostrou. Majú už len menej ako dva mesiace času, kým bude nová vlajková loď firmy Apple predstavená. Musia tak rozšíriť svoju výrobu. Nové čipy budú slúžiť desiatkam miliónov fanúšikov spoločnosti Apple po celom svete, ktorí budú mať záujem si kúpiť najnovší, najvýkonnejší a najrýchlejší iPhone.

hasznaltalma.hu

Čip A11 dosiahol Geekbench skóre 4300-4600 v testoch jednojadrových procesorov a 7000-8500 vo viacjadrových testoch.

Bližšie podrobnosti o modeli A11 zatiaľ nie sú jasné, ale pravdepodobne bude prvým 10-nanometrovým procesorom v iPhone. Pokročilejší výrobný proces by mal viesť k jeho vyššej rýchlosti pri nižšej teplote a menšej spotrebe energie.


Zdroj titulnej foto: [theiphoneinsider.com](http://theiphoneinsider.com/page/2/) **Zdroj: [cultofmac.com](https://www.cultofmac.com/495128/iphone-8s-a11-chip-enters-mass-production/)**