Máš pocit, že si ťa nikto nevšíma? Najmi si vlastného stalkera v appke Follower

· 1 min read
Máš pocit, že si ťa nikto nevšíma? Najmi si vlastného stalkera v appke Follower

Možno je tvojím snom vyskúšať si, aké je to byť veľká hviezda, ktorú ľudia prenasledujú všade, kam sa pohne. Možno máš pocit, že ti okolie venuje príliš málo pozornosti. A možno len cítiš, že každý tvoj deň je akýsi obyčajný. Tak či onak, tvoj problém by vyriešila desivá zaujímavá aplikácia Follower.

Najmi si človeka, ktorý ťa bude sledovať!

V skratke a jednoducho. V aplikácii Follower si prenajmeš vlastného stalkera. V praxi to znamená, že vďaka tejto službe si môžeš objednať niekoho, kto ťa bude jeden deň poctivo sledovať. Je jedno, či budeš sedieť doma, robiť tradičný nákup, alebo vykonávať potrebu (aj keď to hádam nie...). Osoba, ktorú nepoznáš, bude stále s tebou.

Hlavná myšlienka je preniesť anglické slovíčko follow (sledovať), ktoré sa bežné používa na sociálnych sieťach, do reálneho života. Celé sa to začne tým, že užívateľ zadá špeciálny kód získaný pri registrácii na oficiálnej webovej stránke a počká si na správu "Ste sledovaný". Následne už appka celý deň monitoruje GPS signál z telefónu a "stalker" za ním neustále chodí.

Zatiaľ vo fáze testovania

Túto netradičnú sociálnu sieť vymyslela profesorka Lauren McCarthy. Služba je momentálne vo fáze testovania. Znamená to, že je k dispozícii len pre ľudí, ktorí sa nachádzajú v meste New York, a jediný stalker je zatiaľ len samotná autorka. Pokúša sa tak vyladiť všetky chyby vo svojom diele a zároveň si overiť bezpečnosť celej služby.

Časom by sa však z aplikácie Follower mohla stať sociálna sieť, kde by sa navzájom sledovali reálni užívatelia po celom svete. Aspoň to je sen Lauren McCarthy. Čo na jej nápad hovoríš ty?

Zdroj titulnej foto: nakedsecurity.sophos.com
Zdroj: nakedsecurity.sophos.com