Apple zaplatí zákazníkom za rozbitý iPhone. Vieme koľko

· 1 min read
Apple zaplatí zákazníkom za rozbitý iPhone. Vieme koľko

Možno aj tebe straší doma v poličke zapadnutý starý rozbitý iPhone a nemáš s ním čo spraviť. Predať sa ti ho nepodarilo a nemáš chuť doň vrážať ďalšie peniaze. V tom prípade ťa poteší nový program, o ktorom informoval portál 9to5Mac. Firma Apple sa rozhodla zozbierať od užívateľov staré poškodené iPhony a ešte za ne aj zaplatiť.

Podobný program ponúkala kalifornská spoločnosť už dávnejšie. Majitelia iPhonov majú možnosť odovzdať svoj smartfón a za finančnú čiastku. Tá síce nie je nijak vysoká, avšak poteší, ak sa niekomu nechce predávať starý mobil cez bazár. Toto sa doteraz vzťahovalo len na iPhony v zachovalom stave. Smartfón teda mohol byť opotrebovaný, avšak všetky základné funkcie museli fungovať.

zdroj: ihateappledevice.com

Spoločnosť bude najnovšie skupovať aj iPhony s rozbitým displejom, poškodenou kamerou alebo nefunkčnými tlačidlami. Portál 9to5Mac zverejnil aj cenník, ktorý bude Apple ponúkať. Za poškodený iPhone 5S dostaneš 50 dolárov, za iPhone 6 200 dolárov a za iPhone 6 Plus 250 dolárov.

Otázka zostáva, či sa to majiteľom zariadení oplatí. Čiastky, ktoré spoločnosť ponúka, nie sú vysoké. Pokiaľ by si poškodený iPhone predal cez bazár, rozhodne dostaneš viac. Na druhej strane, tento program pomôže každému, kto nemá čas ani chuť na predávanie a chce si čo najviac uľahčiť život.

Zdroj titulnej foto: designfuel.co.uk
Zdroj: iphonehacks.com