Máš doma Apple Watch ? A sú pravé ?

Máš doma Apple Watch ? A sú pravé ?

Na svetové trhy sa rok čo rok dostáva nesmierne množstvo výrobkov, či už hovoríme o oblečení, topánkach, kabelkách, či elektronike. Vďaka tomuto faktu sa však na trhy pretláčajú aj výrobné podniky, ktoré len kopírujú overenú kvalitu. Tieto podniky však už nekopírujú kvalitu, sú to podniky bažiace po kvantite a ročne dokážu vyrobiť milióny kópií všetkého. Môžeme hovoriť predovšetkým o podnikoch z Číny alebo Indie. Tieto výrobky nazývame FAKE výrobky, čo znamená, že sú skutočne jednoduchšie dostupné (hlavne cenovo), ale o kvalite nemôže byť ani zmienka.


Zdroj: bluemaize.net


S rovnakým problémom sa potýka už niekoľko rokov spoločnosť Apple. Kedže je to popredný výrobca technológií má za sebou aj celú sériu FAKE iPhonov, iPodov a pod.


Skúsme sa teda pozrieť na výrobok Apple Watch, hodiniek od Apple


Apple Watch, čiže inteligentné hodinky sa na svetové trhy dostali už v roku 2014. Konkrétne to bolo 9.9.2014, kedy boli uvedené do sveta MCWORLD. Klasickými všeobecnými parametrami sú napríklad rozlíšenie 340x262 pixelov, majú v sebe NFC čip (rovnako ako iPhone6 a 6plus) a okrem iného dokážu monitorovať tep, spaľovanie kalorií a pod. Cena takýchto hodiniek sa pohybuje okolo 300€. To znamená, že ak ste svoje Apple Watch hodinky kúpili povedzme za 30€ môžete si byť istí, že originál nemáte.
Sú však naozaj veľmi podobné. Ako môžeme vidieť na nasledujúcom videu, rozdiely sú skutočne minimálne.


Príkladom môže byť aj mikrofón, kde na FAKE hodinkách je to okrúhly otvor, pri originále sú to dva pozdĺžne výrezy. Rovnako aj ramienok na týchto hodinkách je skutočne pôsobivo napodobený, no základným rozdielom je to, že ten FAKE sa nedá vymieňať. No samozrejme najočividnejším rozdielom je balenie týchto hodiniek. Pri Apple Watch original je to veľká pomerne ťažká krabička, z kvalitnejšieho materiálu a pri napodobenine týchto hodiniek je to len obyčajná klasická krabička.
Zdroj titulnej foto: [theapplegoogle.com](theapplegoogle.com/wp-content/uploads/2016/08/Tag3.jpg ) **Zdroj: [thinkapple.sk]()**