Mars - levitujúci Bluetooth reproduktor, ktorý je nabitý funkciami

· 4 min read
Mars - levitujúci Bluetooth reproduktor, ktorý je nabitý funkciami

O Bluetooth reproduktoroch sa v poslednej dobe hovorí čoraz viac, zväčša preto, že nám ponúkajú zvuk, kdekoľvek ideme, a to aj na Hi-Fi úrovni. Spoločnosť Crazybaby však posunula slovo Bluetooth reproduktor na úplne novú úroveň svojím prémiovým modelom Mars. Dá sa povedať, že je to vlajková loď tejto spoločnosti, ktorá priam rozsekala konkurenciu. Reproduktor, ktorý ani nevyzerá ako reproduktor, a pritom má funkcie úplne mimo galaxie prenosných Bluetooth reproduktorov. Poďme sa teda pozrieť, čo všetko si pre nás táto spoločnosť nachystala.

Zdroj: www.designwanted.today

Ako prvé si každý všimne dizajn. Ten tvorí kvalitne spracované železné telo, ktoré sa skladá z dvoch častí. Prvú tvorí hlavná časť reproduktora, ktorá sa veľmi podobá zariadeniu Mac Pro. Je to niečo ako dokovacia stanica s možnosťou nabíjania nielen reproduktora, ale taktiež ponúka aj dva USB porty na nabíjanie smartfónu, tabletu, hodiniek alebo čohokoľvek, čo sa dá nabiť pomocou USB. Hneď pod tým sa nachádza tlačidlo na zapnutie alebo vypnutie stanice alebo konektor na nabitie stanice. Stanica pôsobí aj ako subwoofer, takže nebudeš ukrátený ani o kvalitné basy.

Zdroj: www.gizmag.com

Druhá časť vyzerá ako UFO, ale ide o Bluetooth reproduktor, ktorý levituje. To zapríčiňuje veľmi silný neodymový magnet, ktorého sila môže byť ovládaná, teda vy môžete ovládať vzdialenosť medzi subwooferom a reproduktorom. Reproduktor dokáže na jedno nabitie fungovať približne 8 hodín a spektrum počuteľnosti sa pohybuje zhruba od 50 Hz do 10 kHz. V prípade, že sa rozhodnete ísť do prírody, reproduktor si môžete zobrať so sebou aj bez stanice. Tu sa výdrž pohybuje okolo 6 hodín nepretržitého hrania. Po príchode domov stačí reproduktor položiť na stanicu, kde sa začne nabíjať. O to sa postará 4 000 mAh batéria, ktorá je vstavaná v stanici.

Zdroj: thegadgetflow.com

Zvuk z reproduktora sa šíri do všetkých strán, a tak pokrýva všetky smery, teda 360°. V prípade, že váš kamarát si tiež zaobstará Mars, môžete si vaše reproduktory (nie stanice) spárovať do jednej stanice a vytvoriť si tak set 2.1. Mars disponuje protokolom IP67, čiže vaše zariadenie robí vodoodolným (POZOR: vodoodolný neznamená vodotesný!). O konektivitu sa postará Bluetooth 4.0, ktorý vám umožní odísť od reproduktora na diaľku približne 10 metrov.

Zdroj: www.gadgette.com

Mars taktiež disponuje aj vlastnou aplikáciou, ktorá naše možnosti používania ešte zväčší.

Zdroj: iDownloadBlog

Na ľavej strane vidíme meno nášho zariadenia. To si vieme hocikedy zmeniť. Na pravej strane je to už trošku zaujímavejšie, pretože tu môžeme aj meniť nastavenia. Vieme teda ovládať:

  • levitáciu nášho reproduktora,
  • osvetlenie a vzory Marsu (vysvetlené to bude nižšie),
  • výber z rôznych nastavení ekvalizéra,
  • automatické ovládanie hlasitosti,
  • voľbu nového mena pre reproduktor,
  • nastavenie už spomínaného 2.1 setu,
  • a kopu ďalších vecí...

Poďme si prejsť nastaveniami

Levitácia a osvetlenie

Zdroj: iDownloadBlog

V záložke Levitation Control si môžete zvoliť, ako vysoko bude váš reproduktor vo vzduchu, jednoduchým potiahnutím prsta hore a dolu.

V záložke Light Belt si viete zvoliť tzv. Patterny. Tie určujú, koľkonásobná špirála má krúžiť po obvode reproduktora. Na obrázku uvidíte tri, no na výber bude aj jedna, dve či štyri.

V záložke Brightness si určíte, akú svietivosť má táto špirála mať.

Ekvalizér, zmena mena a automatická hlasitosť

Zdroj: iDownloadBlog

Záložka Ekvalizér nám ponúka pohrať sa s nastaveniami Marsu, aby sme ho prispôsobili na indoor alebo outdoor, alebo ak chceme mať väčšie basy.

Hneď pod ňou je záložka Automatického prispôsobenia hlasitosti, ktorá umožní Marsu automaticky ovládať hlasitosť. Toto je super vec, najmä keď máte zariadenie bližšie pri sebe a príde veľká zmena hlasitosti, aby vám neodpálilo uši.

No a napokon záložka, v ktorej vieme zmeniť meno nášho zariadenia.

Aplikáciu si môžeš stiahnuť TU.

Zdroj: crazybaby.com

Ak si videl všetky tie funkcie, logicky sa cena nebude pohybovať v malých číslach. Základný model stojí 325 € a dostupný je v bielom a čiernom variante. Mars je dostupný aj v tele, ktoré je tvorené z hliníka. Avšak za kvalitu sa platí, a preto je tento variant o čosi drahší. Ak ale uvažuješ o kúpe tohto pekelného reproduktora, ktorý určite nesklame, zavítaj na jeho oficiálnu stránku.


Zdroj titulnej foto: Youtube
**Zdroj: iDownloadBlog**

Related Articles