Mark Zuckerberg chystá prepojenie Messengeru, Instagramu a WhatsApp-u

Mark Zuckerberg chystá prepojenie Messengeru, Instagramu a WhatsApp-u

New York Times sa podarilo zistiť veľmi zaujímavé informácie. Tie odhaľujú plán Marka Zuckerberga a "jeho" Facebooku. Chystať sa má prepojenie služieb, ktoré má najväčšia sociálna sieť na svete vo svojom portfóliu. Konkrétne by sme sa mali dočkať prepojenia chatovacích služieb: Messengeru, WhatsApp-u a dokonca aj Instagramu. Bude tak možné, aby ste napríklad cez Instagram napísali správu niekomu na WhatsApp.

Zatiaľ by sa nemalo jednať o úplne prepojenie aplikácií, takže na ich používaní by sa malo zmeniť iba to, že budete môcť napríklad cez WhatsApp vyhľadať používateľa na Instagrame. Bude to zaujímavé, keďže doposiaľ ako WhatsApp, tak aj Instagram, fungovali ako samostatné aplikácie, ktoré s Facebookom nemali nič spoločné.

zdroj: DMNews.com

Pre New York Times zdroje povedali, že niektorí zamestnanci sú nespokojní s tým, ako sa Facebook snaží prevziať nad aplikáciami, ktoré kúpil čím ďalej tým väčšiu kontrolu. Už minulý rok niektorí zakladatelia Instagramu túto platformu kvôli nezhodám s Facebookom opustili a pustili sa do tvorby svojej novej aplikácie.

Najhoršie je na tom pritom WhatsApp, ktorí bol dosiaľ známy svojím šifrovaním a ochranou súkromia. Na rozdiel od neho, Facebook má za sebou za poslednú dobu množstvo škandálov. A kým Facebook je nemôžné udržať v medziach anonymity, tak na Instagrame a WhatsAppe to vidíme pomerne často.

Zo strany Facebooku sa však jedná o pomerne logický krok, ktorý by mu mal pomôcť upevniť postavenie lídra na trhu. Vďaka tomu by sa možnosť písať mohla stať pre masu ľudí prirodzenou a akákoľvek nová aplikácia by to mala ťažšie.

Bude tak veľmi zaujímavé sledovať, ako sa celá situácia vyvinie. K prepojeniu by podľa New York Times malo dôjsť v roku 2020, dovtedy si budeme musieť počkať na oficiálne stanovisko spoločnosti Facebook. Snáď nám dá viac informácií o tom, ako bude v skutočnosti celé toto prepojenie vyzerať. Čo ak napríklad nechcem mať WhatsApp, ale mám Instagram - bude možné posielať príspevky z Instagramu na Messenger, prípadne tagovať používateľov?

zdroj: Vanity Fair


zdroj: New York Times

Zdroj titulnej foto: GQIndia