Mariánov Setup #1: Plány do budúcna

· 2 min read
Mariánov Setup #1: Plány do budúcna

Zdravím, moje meno je Marián, na Think Apple píšem články už dlhšiu dobu a teraz som sa rozhodol založiť trocha osobnejšiu sériu, ktorá určite nebude vychádzať pravidelne, ale iba vtedy, keď urobím nejaký update môjho “setupu”. Vtedy jednoducho otvorím redakčný systém a poviem vám o tom niečo.

Na začiatok by sa určite hodilo povedať, že okrem článkov sa venujem aj tvorbe a editácii videa a, že aktuálne používam 21,5” iMac 2011 s Intel core i5 2400s, 8GB RAM, 512GB diskom a AMD Readon 6750m s 512mb pamäťou. So strojom som maximálne spokojný, ale už začína prestávať stíhať prácu s FinalCutom, na čom má pravdepodobne hlavú zásluhu absencia SSD disku. Preto by som chcel do konca roka trocha vylepšiť môj "setup". Svoje plány opíšem v tomto článku a následne budú v budúcnosti (snáď) vychádzať články o jednotlivých krokoch.

Plány do budúcna:

Najprv si v dohľadnej dobre kúpim monitor. Bude sa jednať o minimálne 22” Full HD monitor, ktorý mi poslúží i iMacu a neskôr k novému stroju, keďže časom plánujem vymeniť iMac a monitor budem potrebovať. Keďže odchod od OS X nepripadá do úvahy a som celkom náročný uživateľ, existujú 2 možnosti.

Prvá z nich je 15” MacBook Pro s Retina displejom, tou druhou je Mac Pro 2011. Práve druhá možnosť je pre mňa omnoho zaujimavejšia. Existuje totiž stránka www.create.pro, kde je možné si nakonfigurovať svoj Mac Pro a následne si ho objednať. Mac by cestoval z Anglicka (Londýna) a doprava je (vraj) zdarma. Ja si v tejto chvíli píšem so zamestnancom a spolu sme vyskladali Mac Pro s nasledujúcimi parametrami:

Mac Pro 5,1
3.33Ghz Six Core Intel Xeon Processors
16Gb DDR3 1333MHz ECC Ram
1 x 2Tb Hard Drive
1 x Nvidia GTX 970 4Gb

Ak sa rozhodnem pre tento Mac, objednávať budem pravdepodobne bez RAM, HDD a SSD pretože napríklad na Alze viem zohnať podobné veci za dosť menšie ceny. Takisto rozmýšľam, že ušetrím na grafike a zoberiem Nvidia GTX 960, alebo na disku a zoberiem iba 1 TB. V každom prípade by som získal ozaj zaujímavý počítač za (vzhľadom k parametrom) normálnu cenu, ktorý by bol výkonnejší ako 15” MacBook Pro Retina a stál by menej. Na druhej strane by som Mac nemohol nosiť so sebou, čo ale nerobím ani teraz a vôbec mi to neprekáža. Každopádne uvidíme ako sa vyvinie situácia, či už moja finančná, alebo situácia okolo cien a modelov počítačov Mac. Zatiaľ je ale toto môj plán, ktorý by som chcel (ideálne do konca roka) splniť.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast  #01
· 8 min read