Mal si niekedy iPhone v neautorizovanom servise? Priprav sa na problém

Mal si niekedy iPhone v neautorizovanom servise? Priprav sa na problém

I keď si kupujeme iPhone kvôli tomu, že nám vydrží ako nový aj niekoľko rokov, nič nie je dokonalé. V takom prípade sa môžeme obrátiť na predajňu, kde sme smartfón kupovali, alebo v prípade neuznania či vypršania reklamácie na servis.

Tých autorizovaných obzvlášť na Slovensku veľa nenájdeme, a tak sme často svedkami neprofesionálne odvedenej práce, niekedy dokonca aj pokazených zariadení. A ak ti iPhone funguje, no nachádzajú sa v ňom neoriginálne súčiastky, stále nemáš vyhraté.

Zdroj: rapidrepaid.com

Apple chce totiž proti takýmto neoficiálnym výmenám či opravám razantne bojovať. Stať by sa tak malo vďaka ďalšej aktualizácii iOS 9. Mala by zablokovať telefóny, v ktorých bol takýto zásah do zariadenia uskutočnený.

Najčastejšie ide o vymieňaný TouchID senzor. Po aktualizácii softvéru nahlási iPhone Error 53, ktorý sa nedá nejako odstrániť. Všetky tvoje dáta sa vymažú a dokonca ani firma Apple s tým nič neurobí. Spoločnosť sa ale bráni.

"Chránime Vaše otlačky, ktoré sú spárované s TouchID senzorom. Keď je iPhone opravený autorizovaným servisom, pri výmene senzoru dochádza aj k opätovnému priradeniu odtlačku k TouchID. Bez tohto unikátneho párovania by sa mohol škodlivý TouchID senzor dostať k Vašim citlivým údajom."

Podľa tohto vyjadrenia nie je jasné, či firme Apple naozaj ide o ochranu spotrebiteľa alebo o peniaze. Mnohí, ktorých takéto upozornenie prekvapilo, totižto tvrdili, že predtým ich zariadenie pracovalo úplne normálne.

Máš teda dve možnosti. Buď zaniesť svoj iPhone do oficiálneho servisného strediska, alebo neaktualizovať na najnovšiu verziu operačného systému.

Zdroj titulnej foto: imore.com

Zdroj: iphonehacks.com