Majiteľom matne čierneho iPhone sa lúpe farba z telefónu

· 1 min read
Majiteľom matne čierneho iPhone sa lúpe farba z telefónu

Začina to vyzerať tak že každý nový iPhone trpí nejakým problémom. Pri iPhone 7 túto pozornosť na seba upútala Jet Black varianta pri ktorej dokonca aj sám Apple odporúčal nosenie v púzdre, pretože sa kvôli vysokému lesku na povrchu začnú aj pri tom najviac opatrnom zaobchádzaní zachytávať maličké škarabance a odreninky. Teraz ale na povrchu vysvitlo, že ani druhá čierna varianta nie je dokonalá.

Na rôznych fórach sa objavujú informácie o tom, že majiteľom matne čierneho iPhone 7 z telefónu odpadáva farba. Dochádza k tomu najmä na spodnej hrane a okolo tlačidiel, teda tam, kde dochádza počas používania k najväčšiemu treniu a opotrebovaniu. Narúša sa tak štruktúra farby a môže sa jednoduchšie odlúpiť.

zdroj: Apple.com

Zaujímave však je, že sa s týmto problémom stretávajú aj používatelia, ktorí nosia svoj iPhone v púzdre a teda by v ich prípade nemalo dochádzať k žiadnemu opotrebovaniu či zošúchavaniu farby. Je možné, že sa jedná o problém len pri malej sérii telefónov podobne, ako tomu bolo pri iPhone 5. Ten tiež trpel v prípade čiernej varianty neduhom v podobe rýchlejšieho opotrebovania, čo bol jeden z dôvodov predstavenia Space Grey modelu.

Ak by sa jednalo o závažnejši a rozsiahlejši problém, tak Apple pravdepodobne bude musieť situáciu začať riešiť. To je ale v tomto prípade naozaj málo pravdepodobné.


Zdroj titulnej foto: [[9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/02/09/chipped-matte-black-iphone-7/
zdroj: 9to5mac.com