Majitelia iPhone používajú za volantom telefón omnoho viac ako tí s Androidom

Majitelia iPhone používajú za volantom telefón omnoho viac ako tí s Androidom

V dnešnej dobe môžeme vidieť množstvo kampaní, ktoré vravia o tom, že používanie telefónu za volantom je nebezpečné. Otázne ale je, či tieto kampane pomáhajú a tiež to, koľko ľudí telefón za volantom skutočne používa. A hoci som nedávno čítal prieskum, že až 60% ľudí bežne vidí u ostatných vodičov za volantom použitie telefónu, tak americká spoločnosť Zebra, ktorá sa špecializuje na porovnávanie cien poistení na autá prišla s novou zaujímavou štatistikou.

Na vzorke 2100 šoférov porovnávala to, ako často sú na telefóne majitelia zariadení so systémom iOS v porovnaní s tými, ktorí vlastnia Android. Výsledok je skutočne zaujímavý a ukazuje, že majitelia iPhonu trávia za volantom s telefónom omnoho viac času. Na základe odpovedí respondentov bol pritom zostavený rebríček činností, ktoré vykonávajú najčastejšie. Nižšie ponúkame zoznam.

zdroj: Robert Hamparyan

SMSkovanie– iPhone, 51 percent: Android, 35 percent

Fotenie– iPhone, 33 percent: Android 23 percent

Natáčanie videa– iPhone, 20 percent; Andoird, 10 percent

Videokonferencie – iPhone, 17 percent, Android, 8 percent

Používanie Facebooku – iPhone, 15 percent; Android, 9 percent

Prehliadanie Instagramu – iPhone, 12 percent; Android ,4 percent

Pridávanie príspevku na Instagram – iPhone 8 percent; Android, 3 percent

Youtube videá – iPhone 10 percent, Android,6 percent

Streamovacie služby – iPhone 8 percent, Android, 4 percent

Zástupca firmy Zebra sa pritom pre magazín Cult of Mac vyjadril, že na vine je pravdepodobne to, že Apple urobil svoje zariadenia skutočne jednoduché na používanie, čo dáva majiteľom istotu a teda ich použivajú omnoho viac. Prvýkrát však môžeme vidieť, že tieto štatistiky sú medzi dvoma najväčšími platformami tak masívne rozdielne.

zdroj: KitchenerToday.com

Vzhľadom na ne je však implementácia funkcie "Pri šoférovaní nerušiť" do iOS 11 omnoho pochopiteľnejšia. A aj napriek tomu, že až 66% vodičov uviedlo, že sú pri šoférovaní opatrnejší ak majú spolujazdcov, tak sú tieto štatistiky alarmujúce.

A čo vy, používate telefón za volantom?


Zdroj: cultofmac.com

Zdroj titulnej foto: Deseret News