MagNeo je prvá poriadna náhrada za MagSafe

· 1 min read
MagNeo je prvá poriadna náhrada za MagSafe

V roku 2006 Steve Jobs spolu s MacBookom Pro predstavil aj MagSafe. jednalo sa o prakticky magnetický konektor ktorého úlohou bolo ochrániť MacBook v situáciach, kedy niekto náhodou zakopol o kábel ktorým sa nabíjal. Tento konektor sa v najbližších rokoch stal jedným z poznávacích znamení MacBookov a z úplne jasných dôvodov si získal obrovskú popularitu.

Pred necelými dvoma rokmi však Apple predstavil MacBook 12", ktorý ako prvý po mnohých rokoch neponúkol tento port. Namiesto neho sme sa dočkali len jedného USB-C portu, ktorý slúži ako na nabíjanie, tak aj na prenos údajov a obrazu. Všetkým bolo jasné, že MagSafe smeruje do technologického neba a túto jeseň s príchodom nových MacBookov Pro, ktoré disponujú iba USB-C konektormi sa to iba potvrdilo.

Na internete síce existuje množstvo riešení, ktoré čiastočne navrátia MagSafe a ktoré by som si aj ja sám rád kúpil, ich problémom ale je, že ponúkajú iba prenos energie a zakaždým, keď by som chcel svoj 12-palcový MacBook či telefón niekam pripojiť by som musel tento adaptér odpájať. Problém tiež tvorí šeredný design a vysoká cena.

zdroj: techpedia

MagNeo je ale riešenie, ktoré sa objavilo na Indiegogo. je ho možné objednať za 37 dolárov (+ približne 12 dolárov za poštovné) a jedná sa o prvý magnetický USB adaptér, ktorý zvláda preniesť ako energiu, tak aj obraz a dáta. Nebude tak nutné odpájať ho. Funguje nie len s MacBookmi, ale so všetkými USB-C zariadeniami. Zvládne preniesť dáta, video až do 4K a napájať až 100W energie.

Ak vás projekt Magneo zaujal, tak ho môžete podporiť na tejto stránke, kde ho je taktiež možné predobjednať.


Zdroj titulnej foto: kickstarter.com
zdroj: indiegogo.com