MadBarz – prvý osobný tréner v mobile pre street workout

· 3 min read
MadBarz – prvý osobný tréner v mobile pre street workout

Najmä v posledných rokoch sa začala masívne rozbiehať nová forma cvičenia – steeet workout. Mnoho cvičencov sa rozhodlo opustiť posilňovňu a začalo trénovať vonku na čerstvom vzduchu len za pomoci váhy vlastného tela. Dnes je už aj na Slovensku viacero ihrísk určených špeciálne na street workout, ktoré sú plné hrázd, kruhov a bradiel. Je jasné, že táto časť cvičenia zasiahla aj inteligentné telefóny a pred pár mesiacmi vyšla na App Store prvá workoutová aplikácia MadBarz, ktorú si dnes predstavíme.

Po nainštalovaní aplikácie do iPhonu sa vám zobrazí ponuka na vyplnenie vašich proporcií ako napríklad hmotnosť, vek, ale aj cieľ, ktorý máte. Podľa toho, či chcete chudnúť alebo naberať svalovú hmotu a podľa vašej výkonnosti vám aplikácia vyberie niekoľko najlepších tréningových plánov a vám si stačí vybrať.

Cviky v aplikácii MadBarz

V MadBarz sa cvičí kruhovými tréningami

Tréningové plány sú robené formou kruhových tréningov. Okrem vopred prednastavených sérií, ktoré vymýšľali trénovaní odborníci, si však môžete vytvoriť aj vlastné. Z veľkého množstva cvikov na všetky partie si tak dokážete zostaviť vlastný tréningový program s presnými počtami opakovaní a pauzami. Takto vytvorené plány následne môžu cvičiť aj ostatní používatelia aplikácie.

Prostredie aplikácie je skutočne vydarené. Má intuitívne ovládanie a behom chvíle budete v appke ako doma. Aplikácia ponúka prehľad štatistík o vašich doterajších výkonoch. Zistíte tak, aké cviky cvičíte najčastejšie a ktoré vám robia problémy. Tiež môžete sledovať svoj progres v jednotlivých cvikoch a aplikácia ponúka aj možnosť zaznamenávať si pravidelne svoju váhu. Okrem toho vám po každom cvičení nabiehajú body a postupujete stále na vyšší level.

Prostredie v aplikácii MadBarz

Porovnávajte svoje výsledky s priateľmi

Aplikácia má aj samostatnú webovú stránku, kam si môžete chodiť pozerať vaše tréningy pohodlnejšie z počítača. Taktiež je možné spustiť tréning aj priamo v prehliadači, takže pokiaľ budete cvičiť doma, pokojne tak môžete spraviť aj bez mobilu.

MadBraz má výborne spracovanú aj sociálnu stránku. Po prihlásení cez prehliadač sa vám hneď zobrazí prehľad ostatných užívateľov a vašich priateľov. Zistíte, kto sa posunul na aký level, ale aj aký cvik cvičil. To môžete následne komentovať alebo dať užívateľovi „respect“, ktorý by sa dal prirovnať k „páči sa mi“ na Facebooku.

MadBarz - prvý osobný tréner v mobile pre street workout

Na záver

MadBarz je skutočne vydarený osobný tréner priamo vo vašom mobile. Pokiaľ by ste chceli začať cvičiť a skôr vás lákajú hrazdy ako činky, rozhodne aplikáciu odporúčame. Je vidno, že si na nej autori dali záležať, aj keď je pred nimi ešte kus práce. Plánujú priniesť PRO verziu, ktorá ponúkne ďalšie vymoženosti ako napríklad extra tréningové plány, upozornenie, pokiaľ nejaký sval až moc premáhate, ale aj vylepšené grafy progresu.

Názov: Madbarz Workout App
Jazyk: Anglický
Kompatibilita: iOS 6.0 a vyššie
Cena: zadarmo
Stiahnuť z App Store