MacOS Sierra bude mať dark mode ešte tmavší!

IOS 10 nebude tento rok jediný operačný systém, ktorý Apple chystá obliecť do čierneho kabáta. Totiž hneď na to, ako spoločnosť Apple vydala svoje bety operačného systému macOS Sierra, vývojár objavil skrytú funkciu dark mode, s ktorou sa ihneď podelil so zvyškom sveta. Apple už síce dark mode vydala s príchodom operačného systému Mac OS X Yosemite, no v dark mode mohli byť len Dock alebo menu bar.

Zdroj: Guilherme Rambo

Guilherme Rambo, vývojár aplikácií pre Mac, objavil nový dark mode, ktorý dokáže do čierneho plášťa obliecť napríklad TextEdit, Finder, Safari alebo systémové nastavenia, a tak sa Apple dostáva zase o krok bližšie k natívnemu dark mode. Avšak týmito aplikáciami sa to nekončí, keďže firma Apple cez tohtoročnú WWDC informovala vývojárov, že svoje aplikácie môžu vytvárať aj pre takzvaný Cocoa Mode.

Zdroj: Guilherme Rambo

Vďaka tomu bude používanie dark mode zase o niečo natívnejšie. Je vidno, že Apple sa toho nebojí, že sa snaží priniesť niečo, čo ostatné operačné systémy ešte neponúkajú (nie natívne). My len dúfame, že sa to podarí a čoskoro budeme frčať aj my na svojich dark mode Macoch.

Zdroj: Guilherme Rambo


Zdroj titulnej fotografie: dribbble.com
**Zdroj: cultofmac.com**

Matej Bunček
Perfekcionista v optimistickom štýle. Študent a zároveň programátor na voľnej nohe. Milovník designu a čistého kódu.
Trnava