mac

MacOS 10.12 Sierra je tu!

· 2 min read
MacOS 10.12 Sierra je tu!

Po novom sa operačný systém na MacBooky začal volať macOS. Svoju éru pod novou menovkou započal vskutku veľkolepo, a to novou aktualizáciou 10.12 Sierra. Spravme si teda spoločne prierez, na aké skvelé funkcie sa môžeme tešiť!

Siri na Macu?!

V prvom rade sa asi každý majiteľ Macu teší na Siri. Firma Apple sa rozhodla svoju hlasovú službu implementovať na počítače a jej funkcionalita sa naozaj nedá uprieť. Aj napriek tomu, že je Siri dosť podobná svojej sestre zo systému iOS, ponúka naozaj zaujímavé vychytávky. V rýchlosti spomenieme napríklad funkcie pripomienok v kalendári, prehľadávanie vo fotkách, Apple Music, Facetime, rezervácie reštaurácií a, samozrejme, plnohodnotnú integráciu s Finderom.

To v praxi znamená, že môžete pracovať a slovne dávať Siri rôzne úlohy, ktoré pre vás sama v pozadí urobí. Celkom slušné, nie?

Zdroj: appleinsider.com

Už žiadne third-party

Konečne tu máme plnokrvnú cross-platform možnosť, ktorá prepojí Mac a smartfóny s iOS bez použitia akýchkoľvek softvérov tretích strán. To znamená, že bolo nutné implementovať iOS'Picture do Fotiek a synchronizovať iCloud pre iOS, pričom je možné tieto súbory prezerať aj cez macOS. Firma Apple si na to naozaj posvietila a prvé recenzie hovoria o tom, že tento cross-platform funguje na výbornú.

Je toho oveľa viac

Aj keď sme spomenuli dve najväčšie vychytávky, je toho, samozrejme, omnoho viac. Čo ešte nájdete v Sierre?

Správy budú oveľa interaktívnejšie, užívatelia po novom môžu prezerať linky, prehrať videá priamo z appky, odpovedať na správy rôznymi smajlíkmi.

Taby je po novom možné otvárať naprieč všetkými appkami na Macu, ktoré podporujú viacero okien, ako sú napríklad Mapy, Mail, Pages, Numbers, Keynote, TextEdit a taktiež aj niektoré appky tretích strán.

Obrázky a video už po novom môžete pozerať od hocikiaľ. Video totižto môže byť zmenšené a môžete si ho jednoducho presunúť do rohu, kde vás nebude otravovať, no zároveň budete vedieť, čo sa deje.

Zdroj: techradar.com

Mac bude odteraz optimalizovať úložný priestor. Hneď ako sa začne plniť, súbory, ktoré nepoužívate vôbec alebo príliš často, jednoducho presunie na cloud alebo sa vás spýta, či ich ešte potrebujete, a vymaže ich.

Univerzálny clipboard dovolí užívateľom kopírovať obsah z jednej appky na jednom zariadení a prekopírovať ho do úplne inej appky na inom Apple zariadení.

To je z našej strany na dnes asi všetko. Každopádne, dnes sa budeme určite „hrať” so Siri a čoskoro vám prinesieme článok s dojmami. Máte sa na čo tešiť!

Zdroj titulnej foto: techradar.com
Zdroj: appleinsider

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read
Podcast #03 + Týždňový newsfilter
· 8 min read