ssd

MacBooky budú mať ultra výkonný SSD disk menší ako poštová známka

· 2 min read
MacBooky budú mať ultra výkonný SSD disk menší ako poštová známka

Dnešný svet tak rýchlo napreduje, že ľudia stále vyžadujú novšie a inovatívnejšie veci. Dôsledkom toho je aj miniaturizácia elektroniky, aby boli naše zariadenia čoraz tenšie, zaberali menej priestoru, ale boli rovnako, ba dokonca ešte viac výkonné. A preto sa Samsung rozhodol vyhovieť ľuďom a predstavil svoj nový SSD disk s označením PM971-NVMe, ktoré je menšie ako poštová známka, no jej rýchlosť čítania dosahuje 1 500 MB za sekundu a rýchlosť zápisu 900 MB za sekundu. To znamená, že napríklad 5 GB veľký film budete môcť preniesť za 3 sekundy a stiahnuť ho za 6 sekúnd.

Zdroj: www.anandtech.com

Čip však nebude mať len funkciu SSD, ale bude slúžiť aj ako pamäť RAM s veľkosťou 4 GB LPDDR4 DRAM. V tejto miniatúrnej zostave bude umiestnených 18 mikročipov, ktoré budú všetko zabezpečovať. 16 čipov sa postará o ultra rýchle SSD, ktorého veľkosť 256 GB technológie V-NAND flash bude niesť 48 kombinovaných vrstiev, a zvyšné 2 čipy sa budú starať o najnovší typ pamäte DDR4 s veľkosťou 4 GB. K dispozícii bude 512 GB, 256 GB a 128 GB verzia tohto SSD disku.

Zdroj: techbox.dennikn.sk

SSD disk sa plánuje použiť v MacBookoch ako Air, tak aj Pro a uvažuje sa aj nad Mac Pro. Z neoverených zdrojov však vyplýva, že tieto SSD disky by mali byť použité už v tohtoročných MacBookoch 2016 late a 12" MacBooku. SSD by mohlo však spôsobiť aj to, že nové Macbooky budú zase o niečo tenšie.

Zdroj titulného obrázka: www.windowscentral.com
**Zdroj: Apple Insider**

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read
Podcast #03 + Týždňový newsfilter
· 8 min read