MacBook Pro zachránil muža pred zastrelením na Floridskom letisku

· 1 min read
MacBook Pro zachránil muža pred zastrelením na Floridskom letisku

Steve Frappier bol svedkom piatkovej streľby na letisku Fort Lauderdale, V rozhovore pre CNN spomenul, že MacBook Pro zabrzdil guľku, čím mu pravdepodobne zachránil život.

Strelec ktorý bol v piatok identifikovaný ako Aljašský domorodec Esteban Santiago (26) vytiahol zbraň zo svojej príručnej batožiny a spustil paľbu na nič netušiacich cestujúcich. Útočník zabil päť ľudí a ôsmych zranil.

Anderson Cooper, popisujúci na CNN hroznú scénu povedal, že aj Steve Frappier bol strelený do chrbta pričom spadol na zem. Jeho batoh mu robil improvizovanú nepriestrelnú vestu. V batohu mal MacBook Pro a iné predmety.

Ako je vidieť na obrázku vyššie, guľka z pištole Santiaga išla cez otvor v batohu a zrejme zasiahla displej MacBooku, pokračoval cez hliníkové unibody šasi, batériou a ostatných komponentov.

Strela nakoniec skončila v prednom vrecku batohu.
Zatiaľ nie je jasné, aký typ pištole bola použitá pri útoku.

Podľa neskorších správ vyšlo na povrch, že Santiago narukoval do armády Národnej gardy v Puerto Rico v roku 2007. Slúžil v Iraku desať mesiacov a neskôr bol prevelený do Národnej gardy na Aljaške v roku 2014, kde on bol umiestnený ako bojový inžinier. Santiago bol prepustený v roku 2016 za neuspokojivé výsledky.