MacBook 12" Retina: stroj, na ktorý musí človek dospieť

MacBook 12" Retina: stroj, na ktorý musí človek dospieť

Bol som jedným z tých, ktorí na nový MacBook predstavený minulý rok nadávali a čudovali sa, ako si niekto môže kúpiť počítač s takým zlým pomerom ceny a výkonu. Ako niekto môže oželieť to, že nemá USB, a to, že si časom nemôže vymeniť RAM či čokoľvek iné. Teraz som ten, čo si nový MacBook, ktorý už v skutočnosti až taký nový nie je, objednal. Prečo? Pretože MacBook 12" je počítač, na ktorý treba jednoducho dospieť.

Keď som v lete, hnajúc sa za výkonom, poskladal svoj Mac Pro, ktorý na dennej báze využívam a som zaň neskutočne vďačný, vedel som, že si výrazne slabší počítač nebudem chcieť kúpiť. Predtým som sa pozeral po MacBookoch Pro 15" Retina, ktoré mali 4 jadrá a 16 GB RAM.

zdroj: cnet.com

No ale začiatkom roka prišlo obdobie, keď som oveľa viac cestoval. Uvedomil som si, že mať doma pracovnú stanicu je síce pekné, ale nemám si na čom na cestách pozrieť e-maily. Áno, mám telefón, ale ten má 5,2" obrazovku, na ktorej sa nedá plnohodnotne pracovať.

Zrazu mi bolo jedno, koľko bude mať ten notebook jadier, operačnej pamäte, či aký rýchly bude disk. Prestali ma zaujímať tabuľky s Benchmarkami. Asi už tušíš, kam tým smerujem. Hľadal som jednoducho tenký počítač na cesty s dobrým displejom. A, samozrejme, s batériou, ktorá by mi vydržala celý pracovný deň.

zdroj: cnet.com

Koľkokrát niekto z môjho okolia zasunul do MacBooku USB či inú vec? Dobre, tieto veci sa stávajú a dejú, ale stále menej a menej. No a hoci som si nedovolil nepribaliť si do objednávky aj adaptér, jednoducho viem, že ho nebudem používať každý deň.

Získal som tenký počítač, ktorý síce má asi o 3 milimetre viac ako ten nový od HP, ale má absolútne krásny dizajn, nemá ventilátor a je preto absolútne tichý. Navyše skvelý trackpad a klávesnica, ktorá určite nebude zlá, aj keď je terčom kritiky. Veľa ľudí ju ale naopak chváli. Hej, a spomínaný MacBook má OS X. Počítač s iným OS by som po rokoch skúseností nekúpil.

zdroj: theverge.com

MacBook 12" s Retina displejom je proste počítač, z ktorého som aktuálne nadšený. Nie je to nič pre tých, čo majú potrebu hrať hry, strihať video či čokoľvek podobné. Ale postačí drvivej väčšine používateľov, ktorým ponúkne neskutočnú portabilitu a naviac punc luxusu, ktorý by, podľa môjho názoru, inde nenašli. To by však museli niektorí najprv dospieť a prestať vyberať počítač podľa tabuliek a gigaherzov, ako som to ešte minulý rok robil aj ja. Niekedy to dôležité je, obzvlášť v profesionálnej sfére, ale pri stroji tohto typu naozaj nie.


Zdroj titulnej foto:www.macworld.co.uk