Mac mini a jeho budúcnosť

Mac mini a jeho budúcnosť

Mac mini je malá krabička, ku ktorej si pripojíš monitor, klávesnicu a myš a vznikne z nej plnohodnotný počítač. Mac mini je populárny ako "entry-level" do sveta Macov a zároveň je to najlacnejší Mac, aký sa dá kúpiť. Pokiaľ už máš spomínané periférie a nechceš veľa investovať do Macu, Mac mini je skvelá voľba.

Problémom je, že naposledy bol aktualizovaný pred troma rokmi a tak sa ponúka otázka: ráta Apple s Macom mini do budúcnosti?


Zdroj: macminicolo.net


Tim Cook odpovedal na e-mail jednému fanúšikovy, volá sa Krar, v ktorom prezradil, že Mac mini je stále dôležitou súčasťou počítačov od Apple a ráta sa s ním, ale zatiaľ nie je čas na podrobnejšie informácie:

Zdroj: macrumors.com

Hardware z Macu mini je skutočne zastaralý, stále obsahuje pomerne staré procesory architektúry Haswell a integrovanú grafickú kartu Intel HD 5000, resp. Intel Iris Graphics vo vyššom modely.

Nie je jasné, kedy budú Macy mini aktualizované, predpokladá sa že skôr ako roku 2018 to nebude. Mohol by sa vrátiť štvor-jadrový procesor, aspoň do vyšších modelov. Posledné štvorjadrá boli z roku 2012, ktoré niektorí používatelia uprednostňujú pred súčasnou generáciou, ale zas za cenu slabšej a staršej GPU Intel HD Graphics 4000.

Ďalší dlho neaktualizovaný Mac je Mac Pro. Šéf marketingu Phil Schiller sa vyjadril, že nový Mac Pro nepríde skôr ako v roku 2018. Súčasný Mac Pro je z roku 2013 a aj keď je to stále výkonný stroj, ktorý s dvojicou GPU AMD FirePro D700 zvládne aj virtuálnu realitu, hardware je na profesionálny počítač zastaralý a navyše, na rozdiel od starších Macov Pro, nie je modulárny.

Zdroj titulnej foto: futurecdn.net
Zdroj: macrumors.com