Mac a poriadne hry? Áno, je to možné

· 2 min read
Mac a poriadne hry? Áno, je to možné

Je všeobecne známe, že na Macoch sa pri hraní veľmi nevyšantíte, kedže sú tieto počítače určené primárne na prácu. V poslednej dobe však toto pravidlo až tak neplatí, keďže aj známejší a väčší predajcovia hier čím ďalej tým viac vyrábajú hry aj pre platformu OS X. Potvrdzuje to aj prieskum od spoločnosti Steam.

Až 4 milióny hráčov!

Spoločnosť Steam informovala o štatistických údajoch, podľa ktorých hrá na Macoch 3,43% hráčov. Je to síce veľmi malé percento, no je to až 4,28 milióna. Údaje od výrobcu hier sú však detailnejšie. Najpoužívanejším zariadením s nahryznutým jabĺčkom je MacBook Pro s až 52% podielom. Systém, ktorý má najvyššie percento, je Yosemite 10.10.2 s 50.87%. A najpoužívanejšou grafikou je Intel HD Graphics 4000.

The Ghost Logo

Tajná aktualizácia grafiky

Apple v poslednej aktualizácii 10.10.3 optimalizoval ovládač grafickej karty a grafických čipov, ktorý podľa ohlasov hráčov viditeľne zlepšil výkon pri hraní aj náročných hier. V poznámkach pri aktualizácii však nebolo uvedené nič ohľadne nového ovládača grafiky. Ak ste teda hráčom, a ešte ste sa nerozhodli, či si svoj mac aktualizovať, tak by ste to mali spraviť. Aktualizácia prináša aj mnoho opráv v systéme.

Čo teda hrať ?

Akčné

Jedna z najlepšej akčnej hry z legendárnej série CounterStrike je Counter Strike: Global Offensive. Hra stojí niečo cez 10 eur, často však býva v akcii s výraznou zľavou. Ďalšou vynikajúcou multiplayer hrou je TeamFortress 2, ktorá je špecifická svojím vtipným komiksovým dizajnom. V prípade, že nie ste fanúšikom internetových hier, odporúčam niektorú zo sérií známej Tomb Raider, Left4Dead(2), v ktorej svet zničila nákaza a ľudia sa premieňajú na zombie, či legendárna Half-Life.

Športové/Závodné

Medzi športovými veľký výber bohužiaľ nie je, ale aj tu sa nájdu kvalitné tituly. Jeden z najznámejších a najlepších je bez pochýb Dirt 3. Je to výborne graficky spracovaná rallye hra. Nájdu sa však aj iné kvalitné hry, ako EuroTruck Simulator, v ktorom cestujete po svete a roznášate rôzne zásielky, alebo Football Manager 2015, v ktorom sa staráte o futbalový tím.

Stratégie

V tejto kategórii by sa dalo nájsť veľa hier z rôznych oblastí. Farming Simulator 2015 je jedna z najprepracovanejších. Ako už z názvu vyplýva, je to hra o farmárčení, v ktorej sa pomocou rôznych strojov staráte o úrodu. Taktiež vynikajúcou stratégiou je Civilization, ktorá sa odohráva v dávnej minulosti a vašou úlohou v nej je riadiť vaše podmanené územie. A ako poslednú by som chcel spomenúť hru, ktorá by sa dala zaradiť aj do kategórie adventúra - Age of Wonders, ktorá je takisto o budovaní svojho impéria.