Má menší iPad Pro rovnaký výkon ako jeho väčší brat? Výsledok ťa prekvapí

· 1 min read
Má menší iPad Pro rovnaký výkon ako jeho väčší brat? Výsledok ťa prekvapí

Po konferencii Apple zostalo mnoho fanúšikov sklamaných. Dočkali sme sa všetkého, v čo sme dúfali, vrátane iPhonu SE, ktorý si zachoval rovnaký dizajn, ale neboli sme svedkami nových MacBookov.

Čítaj tiež: Apple predstaví nový 12" MacBook v apríli, máme dôkaz

Potešujúce bolo, že svetlo sveta uzrel nový iPad Pro 9.7, ktorý iba dopĺňa už existujúcu líniu dávnejšie predstaveného iPadu Pro. Ten je zatiaľ držiteľom titulu "najväčší tablet od spoločnosti".

9.7-palcová verzia Pro bude rovnako šikovná ako jej väčšie dvojča. Bude podporovať Apple pencil, určenú špeciálne na kreslenie a konzumovanie obsahu, a obsahuje tie isté štyri reproduktory, aké nájdeme aj v 12-palcovej verzii. Všetci očakávali, že keď sú si také podobné, výkonom sa budú rovnať tiež. Mýlili sme sa.

Menší iPad má síce ten istý procesor ako 12.9-palcové monštrum A9X, no jeho čip je taktovaný "iba" na 2.16 GHz, zatiaľ čo väčší súrodenec má procesor s rýchlosťou 2.24 GHz. Ako je na tom novší prírastok, nájdeš nižšie.

Nie je nám úplne jasné, prečo sa firma Apple uchýlila k takémuto rozhodnutiu, jedno je ale jasné. Či už si vyberieš deväť, alebo dvanásťpalcový iPad, oba ti postačia na akékoľvek úkony ešte na dobre dlhú dobu.

Zdroj titulnej foto: macworld.com
Zdroj: iclarified.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read