Ľudia sa sťažujú, nový Touch ID senzor je vraj až príliš rýchly

· 2 min read
Ľudia sa sťažujú, nový Touch ID senzor je vraj až príliš rýchly

Jednou z noviniek, ktorú Apple spomenul na konferencií v septembri bol fakt, že Touch ID je až jedenkrát rýchlejší oproti predchádzajúcim modelom. Ja osobne som to považoval za zbytočnosť, pretože si myslím, že rýchlosť prečítania odtlačku je už teraz úplne vyhovujúca. Môjho názoru sa asi budem držať ďalej, ale tentokrát z trošku iného dôvodu.

Keď som sa totiž vyjadril, že nepovažujem toto zlepšenie za podstatné, myslel som to tak, že to bude ďalší marketingový trik. Prečo by zlepšovali niečo, čo funguje bravúrne?

Situácia je ale trošku iná. Ľudia sa totiž sťažujú, že nové senzory v iPhone 6s a 6s Plus sú až príliš rýchle. Že nerozumiete, kde je háčik? Spočiatku som nerozumel ani ja. Nakoniec som ale zistil, že problém je v tom, že tento senzor je taký bleskový, že si človek ani nestihne pozrieť notifikácie na zamknutej obrazovke.

Tu je jedna z reakcií.

To, že neuvidíte notifikácie je jedna stránka veci. Ale čo taká skratka pre rýchle otváranie fotoaparátu?

Niektorí majitelia najnovších iPhonov vyriešili tento problém jednoducho. Používajú tlačidlo na vypnutie/uspatie na to, aby sa pozreli či nemajú nové upozornenia. Ďalšia skupina to vyriešila inak. Na TouchID si jednoducho nastavia iný prst.

No a niektorí to vidia tak, že Apple Vás chce nahovoriť na kúpu Apple hodiniek.

Už samozrejme kolujú chýry o tom, že Apple bude tento problém riešiť. Predsa len, keď už o tom píšu ľudia ako MKBHD, treba s tým niečo robiť. Možné riešenie by mohlo spočívať v ďalšom update iOS 9. Ten by jednoducho mohol pridať nastavenie pre rýchlosť, za akú sa zariadenie odomkne.

Vznikla teda kuriózna situácia. Ľudia sa sťažujú, pretože niečo funguje až príliš rýchlo, čo vo väčšine prípadov nie je zvyčajné. Uznajte, sťažovali by ste sa, ak by fotoaparát fotil až príliš rýchlo?