Ludela, šikovná sviečka ovládaná iPhonom

· 1 min read
Ludela, šikovná sviečka ovládaná iPhonom

Určite má sviečku doma každý z vás, ale zapaľovať ju zápalkami alebo zapaľovačom je v dnešnej dobe, keď sa dá kontrolovať iPhonom už všeličo od hodiniek až po dvere, asi nemoderné. Čítate správne, novinkou je sviečka, ktorú môžete ovládať iPhonom pomocou aplikácie.

Zdroj: crunchbase.com

Ludela - takto nazvala spoločnosť prvú iPhonom ovládateľnú sviečku - je zariadenie v tvare sviečky, ktoré vyzerá úplne ako sviečka, je z vosku rovnako ako sviečka a plameň vyzerá ako pravý. Napriek tomu sa nikdy neroztopí a je úplne bezpečná. Práve aplikácia v iPhone vám umožní rozsvietiť a zhasnúť jednu alebo viac takýchto sviečok. Jej cena bude 149 dolárov, ale predobjednávacia cena by mala byť 99 dolárov. Predobjednávky sa začali už 20. septembra.

Neviete sa rozhodnúť, či je to užitočná vec alebo len ďalšia zbytočnosť? Sama neviem, no spoločnosť obhajuje svoj "vynález" tým, že mnoho požiarov v domácnosti spôsobujú nezahasené sviečky. Ja by som namietala, že sviečky na baterky už existujú a niektoré vyzerajú naozaj skutočne a cenovo sa s touto nemôžu porovnávať (sama jednu takú mám). Ale spoločnosť ponúka aj iné argumenty. Napríklad romantickú večeru pri sviečkach. Nakoniec možno je to nepatrný pokrok, ktorý však pomôže niečomu väčšiemu.

Sami si pozrite reklamu a možno sa vám táto vecička zapáči na prvý pohľad.


Zdroj: 9to5mac.com

Zdroj titulnej foto: digitaltrends.com