Apple sa možno pustí do výstavby ekologického mosta v Londýne

· 1 min read
Apple sa možno pustí do výstavby ekologického mosta v Londýne

Apple je jedna z najviac ekologických firiem na svete. Každú keynote sa pri predstavení produktov chváli, aké "zelené normy" spĺňa, a jej nové sídlo, ktoré by malo byť, mimochodom, dokončené do konca tohto roka, by malo bežať výlučne na solárnej energii a malo by vo svojom areáli obsahovať obrovské množstvo zelene. To, že má Apple záujem o ekológiu, si uvedomuje aj Boris Johnson, starosta Londýna, ktorý chce, aby firma Apple investovala do nového mosta, ktorý by mal viesť ponad Temžu a spájať 2 časti mesta.


(zdroj foto: architectsjournal.co.uk)

Tento most by mal mať vysadené stromy a zeleň po celej dĺžke. Starosta preto verí, že by firma Apple mala záujem pomôcť Londýnčanom získať o niečo viac zelene, než majú dnes. Johnson dokonca údajne mal už v roku 2013 tajne cestovať do Cupertina, kde firme Apple predstavil projekt ešte predtým, než vôbec mestský úrad vytvoril dokumenty o investícii.


(zdroj foto: architectsjournal.co.uk)

Zatiaľ to však vyzerá tak, že Apple nebude súhlasiť, pretože investuje hlavne do projektov, ktoré nejako súvisia s technológiou, čo sa v tomto prípade povedať nedá. Navyše spoločnosť poslednú dobu nemá s britskou vládou práve najlepšie vzťahy. Je to z dôvodu, že Westminster hlasuje o zavedení zákona, ktorý by donútil spoločnosť integrovať do svojich systémov backdoor. Nie je tak vôbec jasné, či Apple prikývne, alebo nie.


zdroj titulnej foto: fujitouzouen.co.jp
zdroj: architectsjournal.co.uk