Logo spoločnosti Apple a jeho história

· 1 min read
Logo spoločnosti Apple a jeho história

Apple Inc., je celosvetovo známa spoločnosť najmä vďaka technologiám, ktoré vytvára už roky. Každý z nás si pri slove Apple predstaví iPhone, MacBook, iTunes a pod. No rovnako ak vám niekto povie slovo Apple predstavíte si to známe logo odhryznutého jablka.


Logo, ktoré už od r. 1976 prezentuje spoločnosť Apple, síce trocha v zmenej podobe. Preto hlavnou úlohou prvých grafikov bolo vymyslieť, čo najreprezentatívnejšie logo pre Apple. Do úvahy v prvom rade prichádzalo Jablko, avšak v akej verzii, farebnosti a prevedení ešte nikto ani len netušil. Prvým pokusom o logo bol obrázok Isaca Newtona, ktorý sedel pod jabloňou, avšak logo bolo priveľmi komplikované a neprehľadné. Preto dostal príležitosť mladý grafický dizajnér Rob Janof, ktorého si dnes vieme spojiť aj so spoločnosťami IBM alebo Intel.


Zdroj: http://macblog.sk


Práve Rob Janof prišiel s jednoduchým nápadom jablka. Steve Jobs mal jedinú podmienku logo musí byť výnimočné a odlišné, musia si ho všimnúť a zapamätať masy ľudí. Čo sa mu podarilo. Asi mnohých z vás zaujíma prečo odhryznuté jablko. Dôvod bol praktický a jednoduchý, tvar sa musí odlišovať od iného ovocia, ktoré má podobný tvar. V prvopočiatkoch bolo logo Apple farebné, aby upútalo, čo najviac mladých ľudí, no dnes sa stretneme s čiernobielym prevedením tohto loga. Súčasná podoba loga predstavuje minimalizmus, ktorým sa prezentoval aj Steve Jobs.


A vďaka jeho myšlienke si dnes každý na svete pri slove Apple, predstaví práve túto spoločnosť a práve toto logo.


Zdroj titulnej foto: pinimg.com
Zdroj: thinkapple.sk

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read