LG sa stane dodávateľom OLED displejov pre Apple budúci rok

LG sa stane dodávateľom OLED displejov pre Apple budúci rok

Už dávnejšie sme spomínali, že zatiaľ je jediným dodávateľom OLED displejov pre Apple ich najväčší konkurent, spoločnosť Samsung. Tá aktuálne ovláda zhruba 97% trhu s OLED technológiami, čiže Apple zrovna na výber nemá.

Avšak nová správa od spoľahlivého analytika spoločnosti Apple, Ming-Chi Kuo zo spoločnosti KGI Securities tvrdí, že spoločnosť LG sa čoskoro stane partnerom firmy Apple a bude dodávať Applu na každom rohu rozoberané OLED panely.

http://flatpanelshd.com

Ming-Chi Kuo vysvetľuje, že existuje niekoľko faktorov, ktoré naznačujú, že spoločnosť LG sa stane dodávateľom OLED panelov pre Apple v roku 2018. Kuo hovorí, že panel OLED bol komponent, s ktorým mal Apple najväčší problém pri výrobe nových iPhonov. Samsung má silu a odbornosť, pokiaľ ide o OLED technológie.

Apple tak nemal dostatok svojej vyjednávacej sily na to, aby presadil svoje podmienky. Ak spoločnosť Apple chcela OLED displeje pre svoj revolučný model na 10. výročie prvého iPhone, musela ich kupovať od Samsungu. Takže Kuo verí, že je pre Apple životne dôležité, aby firma LG bola pripravená v roku 2018 na produkciu OLED displejov pre iPhone.

youtube.com

Firma LG investuje 3,5 miliardy dolárov, aby sa stala druhým dodávateľom OLED displejov pre Apple. To by bolo výhodné jednak pre Apple - bude mať silnejšiu pozíciu pri vyjednávaní so Samsungom, ale tiež aj pre LG, ktorá bude mať množstvo stálych zákaziek pre nahryznuté jablko.


Zdroj titulnej foto: [trustedreviews.com](http://www.trustedreviews.com/news/iphone-8-release-date-specs-rumours-price-uk-2993101) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/30/lg-display-panel-supplier-for-apple-2018/)**