LG predstavilo novú vlajkovú loď LG G5. Je lepší ako iPhone 6s?

LG predstavilo novú vlajkovú loď  LG G5. Je lepší ako iPhone 6s?

Spoločnosť LG sa dnes rozhodla predstaviť svoju novú vlajkovú loď pre rok 2016, ktorou je smartfón s názvom "LG G5". Ten oproti svojim predchodcom ponúka mnoho vylepšení. Stačia ale na to, aby zosadili z trónu pomyselného kráľa inteligentných telefónov, ktorým je iPhone 6s a jeho väčšie dvojča iPhone 6s Plus?

LG G5 má displej s uhlopriečkou 5,3 palca, ktoré má rozlíšenie QuardHD. To je viac nielen oproti iPhonu 6s, ale aj vzhľadom na iPhone 6s Plus. Navyše displej obsahuje funkciu Always On, vďaka ktorej nikdy nezhasne a ostane zobrazovať informácie celý deň. V tomto smere má jednoznačne navrch a iPhone odchádza so sklopenými ušami.

zdroj: theverege.com

Nový telefón z dielne japonského výrobcu tiež ponúka nadupaný hardvér v podobe procesora Snapdragon 820, ktorému sekunduje pamäť RAM s úctyhodnou kapacitou 4 gigabajty. To je dvojnásobok kapacity toho, čo ponúka najnovší kúsok z Cupertina, predstavený na jeseň minulého roka. Nehodno však zabúdať na fakt, že na novom telefóne od LG beží operačný systém Android (vo verzii 6.0.1), ktorý veľmi rád všetku operačnú pamäť "zahltí". Nedá sa tak povedať, kto je v tejto kategórii jasný víťaz, obidva telefóny patria k aktuálnej špičke na trhu.

Dnes predstavený telefón ponúka rovno 3 fotoaparáty. Ten prvý sa nachádza v prednej časti zariadenia a slúži pre selfies, ktoré majú rozlíšenie 8 Mpix. Na zadnej strane si našla miesto dvojica snímačov. Prvý je klasický a má rozlíšenie 16 Mpix. Ten druhý je 8-megapixelový a ponúka o niečo horšiu clonu (f/1.8 oproti f/2.4) a rozlíšenie 8 Mpix. Je však 135-stupňový. Pre porovnanie uvedieme, že ľudské oko vidí obraz široký približne 120 stupňov. Funkcia je to síce zaujímavá, no nie je jasné, či fotoaparáty svojou kvalitou prekonajú najnovší iPhone. To ukážu až podrobné testy, prvotné výsledky sú ale sľubné (niežeby pri iPhone neboli).

Zaujímavé sú však vychytávky, ktoré LG G5 ponúka. V prvom rade ide o technológiu Quick Charge 3.0, ktorá nabije za pol hodinu približne 30 % batérie. Ak zvážime, že iPhone je na tom, čo sa týka výdrže batérie, dosť biedne, tak predpokladáme, že každý "applák" by túto funkciu uvítal. Smartfón z dielne spoločnosti LG ponúka batériu s hodnotou približne rovnakou, akú má iPhone 6s Plus. Dá sa tak predpokladať, že veľmi podobná bude aj výdrž batérie.

Ďalšou (a podľa výrobcu najväčšou) prednosťou tohto telefónu sú moduly, ktoré je možné pripojiť. K dispozícii sú napríklad moduly pre kvalitnejšie audio od spoločnosti Bang & Olufsen či modul, ktorý obsahuje tlačidlá pre fotoaparát a prídavnú batériu s kapacitou 1 200 mAh. Ďalšie moduly by mali s postupom času pribúdať, pretože platforma je open-source.

zdroj: theverge.com

Nový LG G5 je skutočne zaujímavý telefón, ktorý sa snaží vystúpiť z davu práve spomínanými modulmi, Always ON displejom či dvoma fotoaparátmi. Ponúka kvalitnú konštrukciu z hliníka a skvelé vnútornosti, ktoré patria k absolútnej špičke. Nič z toho ale pravdepodobne nedáva dôvod majiteľom telefónu s logom nahryznutého jabĺčka opustiť svoj krajší iPhone so skvelým operačným systémom a ekosystémom, ktorý inde nenájdu. Navyše už o pár dní predstavia tohtoročné modely aj ďalšie spoločnosti v čele so Samsungom a Xiaomi. To bude na trh útočiť hlavne cenou, ktorá je v prípade LG G5 neznáma.

zdroj: thevrege.com


Zdroj titulnej foto: lg.com
Zdroj: theverge.com