LG a Apple riešia problém s monitormi, musia im dať lepšie tienenie

Apple sa rozhodol pred určitým časom prestať predávať svoje monitory s nahryznutým jabĺčkom ktoré boli už pár rokov neaktualizované a predražené a namiesto toho predstaviť spoluprácu s LG. Spolu s touto firmou sa tak podieľal na návrhu a výrobe nových 5K monitorov určených predovšetkým pre nové MacBooky Pro. Tie disponujú automatickou reguláciou jasu v OSX ako aj napríklad USB-C hubom vďaka ktorému môže byť MacBook pripojený ku všetkému príslušenstvu a zároveň sa nabíjať cez 1 kábel.

Tieto monitory ale majú problém, pretože keď sa vedľa nich nachádza WiFi router tak obraz nie je taký akoby mal byť, ba dokonca nezobrazujú vôbec nič. Zástupca LG tak potvrdil, že spoločnosť LG o problému vie a monitory vyrobené od februára budú vybavené lepším tienením ktoré budú tento neduh eliminovať.

zdroj: macdigger.ru

Skvelou správou tiež je, že toto tienenie bude kompatibilné s už vyrobenými kusmi a bude sa dať dodatočne domontovať. Problém sa netýka iba 5K monitorov pre Apple, ak teda budete mať problém so svojim monitorom od LG, tak stačí kontaktovať Apple alebo LG a oni vám pomôžu. Pravdepodobne bude váš monitor smerovať do servisu, kde bude tienenie domontované.

V redakcii nás mrzí, že aj napriek tomu, že cenovka monitorov nie je malá a malo by sa jednať o profesionálne monitory určené najmä pre profesionálov, tak si 2 spoločnosti so skúsenostiami v brandži nevedeli dať pozor a spravili tak banálnu chybu.

Na videu nižšie si môžete pozrieť ako sa problém prejavoval. Nám neostáva nič iné ako dodať, že dúfame, že sa problém nebude v budúcnosti opakovať.


Zdroj titulnej foto: engadget.com
zdroj: macrumors.com

Marián Novikmec

Marián Novikmec

Mám rád technológie, autá, cestovanie a všetky také tie basic neresti života ktoré každý rádoby-influencer majúci viac ako 500 followerov na Instagrame. Stovky storíčiek ale nepridávam, zatiaľ.
Vranov nad Topľou