Legendárny dizajnér Macov pomôže tínedžerovi otvoriť múzeum Apple

· 1 min read
Legendárny dizajnér Macov pomôže tínedžerovi otvoriť múzeum Apple

Dovoľte mi, aby som vám predstavila Alexa Jasona, iba pätnásťročného chlapca z Maine, vlastníka jednej z najlepších zbierok Apple, ktorá si získala uznanie viacerých uznávaných zberateľov. Jeho snom bolo vysvätiť túto svoju zbierku v múzeu. Spoločnosť Apple nechcela zohrať žiadnu úlohu v tomto projekte, no jeden jej zamestnanec, ktorého táto myšlienka oslovila, sa predsa len našiel.

Jerry Manock, prvý dizajnový Apple guru, ktorého Steve Jobs zamestnal, aby navrhol Apple II, prvý hromadne vyrábaný počítač od Apple pre domáce účely. Potom sa medzi rokmi 1979 a 1984 stal korporatívnym manažérom produktového dizajnu. Práve Manock pomôže tomuto tínedžerovi premeniť jeho suterénovú zbierku na prosperujúce technologické múzeum.

Zdroj: cultofmac.com

Alex začal so zbierkou, keď vymenil svoj minibike a rozmetávač shenu za iMac G5. Za päť rokov sa mu podarilo poskladať zbierku, ktorá obsahuje všetky významné počítačové produkty od Apple vrátane Apple I.

Manock sa prvýkrát dozvedel o Alexovej zbierke na oslave 30. výročia Macintosh v Cupertine, zohnal si teda link na Alexovu webstránku. Sám hovorí, že ostal v nemom úžase zo všetkých tých vecí, ako napríklad z Apple joysticku, na ktorý takmer zabudol. Napísal teda Alexovi, že by ho rád navštívil, a keď sa nakoniec stretli, priniesol aj kopec Apple počítačov, ktoré mal v podkroví.

Kým Apple produkty budú určite jednými z najzaujímavejších exponátov, múzeum by malo predstaviť aj iné technológie, napríklad krídlo virtuálnej reality. A súčasťou bude aj interaktívne učenie.

Technické múzeum v Maine by malo byť súčasťou kampusu Good Will-Hinckley. Alex a jeho otec dúfa, že by ho mohli otvoriť v priebehu dvoch rokov, no potrebujú ešte minimálne 1.5 milióna dolárov. Budeme im držať palce.


Zdroj: cultofmac.com

Zdroj titulnej foto: retromaccast.ning.com