iOS

Legendárna hra Final Fantasy IX je dostupná na iOS

· 2 min read
Legendárna hra Final Fantasy IX je dostupná na iOS

Square Enix, spoločnosť, ktorá má na svedomí sériu Final Fantasy, dnes vypustila do sveta iOS verziu legendárnej hry Final Fantasy IX. Táto dobrodružná RPG vyšla pôvodne v roku 2000 pre PlayStation 1.

iOS verzia ponúka viacero noviniek, medzi ktoré patrí napríklad rýchle tempo súbojov, autosave, prepracované animácie a postavy v HD rozlíšení. No tešiť sa môžeme aj na rôzne “prekvapenia”, ktoré sa zjavia po splnení určitej úlohy.

Čo Final Fantasy IX ponúka?

  • Abilities

Ako v každej RPG adventúre, aj tu máte možnosť získavať nové schopnosti, a to jednak zvyšovaním svojho levelu, ale aj získavaním a objavovaním nových zbraní. Hra ponúka skutočne obrovské množstvo rôznych zbraní, doplnkov, ktoré sú jedinečné pre každú z 9 postáv.

  • Trance

Počas súbojov sa vám postupne nabíja tzv. trance mód. Až postava naplní svoj “trance meter”, jej výzor a sila nadobudne úplne nový rozmer. Na určitý čas získate prístup ku skutočne silným útokom a kúzlam.

  • Synthesis

Aké je prvé pravidlo RPG? Nikdy nezahadzuje itemy, ktoré považujete za nepotrebné. Kombinovaním rôznych zbraní, brnení a doplnkov si dokážete vyrobiť rôzne legendárne predmety s obrovskou silou.

  • Minihry

Či už sa chcete zahrať na hľadanie pokladu prostredníctvom žltej postavičky Chocoba, alebo si chcete zaskákať na švihadle a získať nejaké peniaze, toto všetko Final Fantasy IX ponúka. Priamo v hre je taktiež možné zbierať karty Tetra Master, a tie je nasledovne vymieňať alebo použiť v kartových súbojoch, ktoré prinášajú veľmi zaujímavé výhry.

Samozrejme, je toho oveľa, oveľa viac!

Zdroj: macrumors.com

Príbeh sa točí okolo hlavnej postavy Zidan. Tento človiečik s chvostom sa nečakane ocitne uprostred vojny medzi dvoma mocnými kráľovstvami, keď unesie Princeznu Garnet, dedičku trónu vojnou zničenej Alexandrie. Postupne sa príbeh začína zamotávať a ponúka neuveriteľné dejové zvraty.

Final Fantasy IX je kompatibilná s iOS 7 a novšími verziami. Najstaršie zariadenia, na ktorých si FFIX dokážete zahrať, sú iPhone 5S, iPad 4. generácie, iPad Mini 2, iPad Touch 6. generácie. Square Enix taktiež spustila predaj Final Fantasy IX so špeciálnou zľavou 20 %, ktorá platí do 21. februára. Za hru v zľave zaplatíte 16,99 eur a stiahnuť si ju môžete [tu](https://itunes.apple.com/sk/app/final-fantasy-ix/id1041260001?mt=8).

Zdroj: nao-chan-91.deviantart.com


Zdroj titulnej foto: pixforweb.com

Zdroj: macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read