Legenda sa vracia!

Legenda sa vracia!

Už je to vyše dvoch rokov, čo spoločnosť Apple aktualizovala svoj legendárny hudobný prehrávač - iPod, ikonické zariadenie, ktoré zmenilo počúvanie hudby na také, aké ho poznáme dnes. 23.októbra 2001 Steve Jobs predstavuje Original Apple iPod a okamžite sa stáva hitom! Odvtedy prebehlo skoro 14 rokov a kalifornský gigant ponúkol rôzne variácie tohto zariadenia. Zatiaľ posledným vydaným iPodom je iPod Touch piatej generácie, ktorý bol vydaný 21. septembra 2012.

The Ghost Logo

Podľa najnovších správ sa na jeseň tohto roku (každoročný Apple Keynote) dočkáme novej generácie iPod-u Touch. Šiesta generácia tohto zariadenia by mala podľa zistených informácií disponovať dizajnom podobným predošlej generácii, avšak vylepšenia môžeme očakávať vo vnútri.

Všetky dostupné informácie sú zatiaľ špekulatívneho charakteru a na nejaké oficiálne stanovisko si budeme musieť počkať pravdepodobne do septembra, resp. októbra. Uvažuje sa nad vylepšením iSight a FaceTime kamery a pridaním 64-bitového A7 procesora, čo rozhodne pridá na výkone. Zvyšovanie sa má taktiež konať v úložných kapacitách zariadenia, takže sa možno dočkáme 128GB (a vyššie?) verzie. Nakoľko Apple pridal Touch ID do nových iPadov, je pravdepodobné, že sa tejto funkcie dočkáme aj v novej generácii iPod-ov. S tým samozrejme súvisí sprístupnenie Apple Pay platieb.

Napriek tomu, že predaj iPod-ov klesá z dôvodu zvyšovania predaja iPhonov a ostatných Apple zariadení, je pravdepodobné, že sa nejakej aktualizácie skôr či neskôr dočkáme. Či to ale bude rada iPod Touch alebo nejaká úplne iná, na to si budeme musieť počkať.