LeEco - inteligentný bicykel, ktorý má našliapnuté na poriadnu revolúciu

· 1 min read
LeEco - inteligentný bicykel, ktorý má našliapnuté na poriadnu revolúciu

LeEco, inteligentný bicykel, ktorý poháňa Android, má 4 GB operačnej pamäte, dokáže merať tep tvojho srdca, má vstavaný reproduktor a fotoaparát.

Aj takto popisuje výrobca svoj prémiový bicykel LeEco. LeEco, čínska spoločnosť stojaca za týmto prevratným bicyklom, ktorý možno naštartuje éru inteligentných bicykov, predstavila produkt, ktorý spĺňa požiadavky modernej doby. Príjemne vyzerajúci, na pohľad horský bicykel sa však vyznačuje neštandardnými funkciami, ktoré mu môžu ostatné bicykle závidieť.

Bicykel beží na operačnom systéme Android, a ak to je pre teba nepostačujúce, okrem iného tu nájdeš aj laserové snímače. Hardvér obsahuje 4 GB RAM, ktoré poháňajú celý systém vyobrazený na 4" displeji priamo pri tvojom volante. Ide o systém, ktorý umožňuje telefonovať aj posielať správy, ale zároveň ovládať COOL vecičky na tvojom bicykli, ako je napríklad merač tepu srdca, ovládanie svetiel, reproduktor, fotoaparát a, samozrejme, hodiny.

Asi najzábavnejšia vec, ktorú tento "SmartBike" ponúka, sú smerovky, ktoré, podobne ako na aute, stačí zapnúť. Keď bicykel zaznamená, že ste už odbočili, smerovky sám vypne. Samozrejme, že tu nájdete aj tlačidlá na ovládanie hudby, v prípade, že ste si mobil pripojili na bicyklový reproduktor. Spomínali sme aj niečo ako laserové snímače. Toto je funkcia, ktorá sa zapne v noci. Ide o červený laser, ktorý v noci začne vyžarovať dopredu, vľavo a vpravo červený laser, vyznačujúci takzvané ochranné zóny, ktoré budú znázorňovať minimálny odstup vozidla od vášho bicykla.

Cena tohto bicykla bude začínať na 800 $ za už spomínanú výbavu a v prípade, že by ste chceli celý bicykel z karbónu, cena stúpne na vyše 6 000 $. LeEco by mal prísť na americký trh koncom tohto roka, no, bohužiaľ, dátum predaja v Európe ešte nie je známy.


Zdroj titulnej foto: TheVerge
**Zdroj: TechWorm**