Laurene Powell Jobs kúpila väčšinový podiel v The Atlantic

Laurene Powell Jobs kúpila väčšinový podiel v The Atlantic

Predseda a majiteľ Atlanic Media, David G. Bradley, nedávno oznámil, že predáva majoritný podiel v The Atlantic spoločnosti Emerson Collective. Organizácií, ktorú má pod palcom investorka a filantropka Laurene Powell Jobs, vdova po Stevovi Jobsovi.

Bradley však oznámil, že mu zostáva v časopise The Atlantic menšinový podiel a bude aj naďalej zotrvávať na pozícií predsedu a prevádzkového partnera, a to po dobu najmenej troch rokov. Avšak Bradley uviedol, že spoločnosť Emerson Collective pravdepodobne preberie plné vlastníctvo nad The Atlatntic do piatich rokov.

businessinsider.com

Podmienky zmluvy neboli odhalené, ale odhaduje sa, že vdovu po nebohom Stevovi Jobsovi to vyšlo zhruba na 20 miliárd dolárov. Bradley odkúpil The Atlantic v roku 1999 za 10 miliónov dolárov. Za menej ako 20 rokov dokázal vybudovať úspešný magazín s celosvetovým dosahom v oblasti umenia a politiky.

Laurene Powell Jobs sa už vyjadrila skôr v tomto roku, ako plánuje využiť svoje peniaze. V tom istom mesiaci vyplávala na povrch zaujímavá skutočnosť. Jej 2,5% podiel v spoločnosti Disney má väčšiu hodnotu, ako jej 0,7% podiel v spoločnosti Apple.

Spoločnosť Emerson Collective sa označuje ako organizácia, ktorá sa venuje odstraňovaniu prekážok a tvoreniu príležitostí, aby ľudia mohli naplno využívať svoj potenciál. Konkrétne sa zameriavajú na oblasti ako je vzdelávanie, imigračnú reformu a životné prostredie.


Zdroj titulnej foto: [iphoneros.com](https://iphoneros.com/56190/tim-cook-prepara-a-apple-para-hacer-frente-a-la-eleccion-de-donald-trump-como-presidente) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/28/laurene-powell-jobs-the-atlantic-quartz-qz-com/)**