Kuriózny spor: Apple ide pred súd, lebo s iPhonmi dokážeme telefonovať a posielať správy

· 1 min read
Kuriózny spor: Apple ide pred súd, lebo s iPhonmi dokážeme telefonovať a posielať správy

Nie, nejde o žiadny neskorý prvoaprílový žart. Spoločnosť Apple sa skutočne dostáva pred súd, lebo vyrába smartfóny, s ktorými dokážeme... telefonovať a posielať správy. A nie je to po prvýkrát.

Patentoví "trolovia", ako sa zvyknú označovať, nie sú v dnešnej dobe ničím novým. Najmä menšie spoločnosti sa často stávajú ich obeťami, keď nemajú dostatok financií na večné ťahanie sa po súdoch. Sú nútené vyjasniť si problém s patentmi mimosúdnou cestou a prichádzajú o množstvo peňazí.

Zdroj: imore.com

Niektorí patentoví trolovia sa ale s malými spoločnosťami neuspokoja a radšej sa vrhnú priamo na tie najväčšie. Typickým príkladom je známa spoločnosť VirnetX, ktorá oficiálne požiadala texaský súd, aby zakázal Apple používanie iMessage a FaceTime v iPhonoch.

VirnetX tak nadväzujú na nedávny spor, v ktorom z tohto istého dôvodu vysúdili od spoločnosti Apple 523 miliónov dolárov. Túto sumu chcú ešte zvýšiť o ďalších 190 miliónov plus zakázať používanie iMessage a FaceTime.

S VirtnetX však nemá problém len Apple. Microsoft pripravili podobným spôsobom o 200 miliónov dolárov a zdá sa, že ešte neplánujú končiť. Samozrejme, o ďalších patentových sporoch ťa budeme informovať.

Zdroj: technologynewsextra.com


Zdroj: phonearena.com

Zdroj titulnej foto: obamapacman.com