Kúpi Apple kvôli svojmu autu McLaren?

· 2 min read
Kúpi Apple kvôli svojmu autu McLaren?

Minulý týždeň sme vám priniesli analýzu Projectu Titan, čo je slovami laika program, ktorý sa venuje vývoju Apple Car. Informovali sme vás o tom, že mnohí zamestnanci z Fordu, Tesly a GM prešli práve pod krídla Apple. No to nie je všetko. Apple už viac nevyrába obyčajné auto, ale prešla na víziu plne autonómneho vozidla.

Myslia to vážne

Najnovšie sa vyrojili správy o tom, že by firma Apple mohla akvirovať britského giganta McLaren. To by bola naozaj bomba! Išlo by, samozrejme, o astronomickú sumu, ale tieto špekulácie hovorca firmy McLaren rázne zamietol. Ak vás zaujíma konkrétna suma, tak si ju môžete odvodiť od aktuálnej ceny spoločnosti McLaren Technology Group, ktorá sa nachádza medzi 1 až 1,5 mld. libier.

Práve podľa hovorcu ide len o jednoduché rokovania medzi spoločnosťami týkajúce sa práve Projectu Titan. Firma Apple si pravdepodobne prišla len po zopár rád. A to sa nesnažím situáciu zjednodušovať.

Zdroj: appleinsider.com

Apple F1

Začiatkom tohto roka sa nechal bloger Joe Saward priamo z F1-tky počuť, že firma Apple dokonca plánovala kúpiť celú sériu pretekov. To už by bolo fakt veľké sústo. Nanešťastie bola tento rok F1-tka akvirovaná pod krídla Libery Media za, a teraz dobre čítajte, 8.6 miliardy amerických dolárov.

Povedzme si však, že spolupráca Apple a McLarenu nie je tak úplne od veci. Apple zvláda perfektne dizajn a marketing, zatiaľ čo McLaren sa môže pýšiť krásnymi a schopnými športiakmi. Ich kolaborácia by určite priniesla svoje ovocie.

Zdroj: cultofmac.com

Hovorca firmy Apple sa však vyjadril, že firma nemá plány robiť „nákupy”, i keď priznáva, že by išlo o veľmi strategickú investíciu. Pripomeňme si, že prvé veľké „míňanie” tohto roku má Apple za sebou po tom, čo firma investovala 1 miliardu do priameho čínskeho konkurenta Uberu Didi Chuxing.

Zdroj titulnej foto: cultofmac.com
Zdroj: appleinsider.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read