Krita: Bezplatná alternatíva Photoshopu

· 2 min read
Krita: Bezplatná alternatíva Photoshopu

Hľadáš program na digitálnu na úpravu fotiek a nemôžeš si dovoliť Photoshop?


Krita je voľný, rýchly oper source-ový program na úpravu fotiek, ktorý bol vyvinutý umelcami čo hľadali niečo, čo by presne naplnilo ich požiadavky. A ako čerešnička torte, funguje na všetkých platformách t.j. Windows/macOS/Linux.

Zdroj: rsc.cdn77.org

Keď sa spomenie alternatíva Photoshopu mnohým dôjde na um program, ktorý je určený na spravovanie, upravovanie veľkostí, farieb alebo proste na jednoduché aj zložité upravenie pred zdieľaním na stránke alebo len tak s priateľmi. Samozrejme, Krita tieto funkcie poskytuje, no hlavný účel tohto programu je fungovať za účelom digitálneho maľovania. Základom Krity je schopnosť byť pravou rukou umelcov vytvárajúcich, "digital art", komixy, rôzne koncepty a pod.

Aplikácia má všetky vymoženosti umožňujúce kreslenie v digitálnom prostredí ale k tomu má layery alebo po našom vrstvy, layer management, masky, transformovanie, výber, farebnú paletu a ďalšie vymoženosti ako kresliaci asistent a "user-friendly" prostredie.

Zdroj: ucarecdn.com

Obrovskou výhodou Krity je, že podporuje súbory s príponou .PSD, takže si svoje projekty môžeš jednoducho preniesť z photoshopu do Krity a naopak, bez toho aby si sa musel zaoberať kompatibilitou alebo robením layerov od začiatku. Ďalší plus, čo Krita prináša je výhoda pre nováčikov. Ak si ešte nerobil s Photoshopom a chcel by si začať Krita je úplne zadarmo, takže sa nemusíš obávať jej stiahnutia a princípy sú v porovnaní s Photoshopom takmer identické.

Ak by si chcel o Krite zistiť viac tu je - LINK


Zdroj titulej foto: [more-sky.com/](http://more-sky.com/data/out/9/IMG_297183.png) **Zdroj: [lifehacker.com](http://lifehacker.com/krita-is-a-fast-flexible-and-free-photoshop-alternat-791620814)**