WWDC sa pomaly blíži. Vieme, kedy Apple predstaví iOS 10 a OS X 10.12?

· 2 min read
WWDC sa pomaly blíži. Vieme, kedy Apple predstaví iOS 10 a OS X 10.12?

Pomaly tu máme február a to znamená, že je najvyšší čas začať špekulovať o pripravovanej týždennej konferencii Apple Worldwide Developer Conference (WWDC). Počas týždňa je všetka pozornosť vývojárov, médií a nadšencov Apple sústredená na jediné miesto v San Franciscu. Tisíce developerov sa stretnú v Kalifornii a majú možnosť diskutovať s poprednými zástupcami Apple.

Na WWDC je už tradične najväčší záujem o úvodnú prednášku, na ktorej Apple predvádza stratégiu na najbližší rok, spolu so svojimi novými produktmi a softvérom. Minulý rok tu spoločnosť prvýkrát predviedla nový OS X El Capitan a tiež iOS 9. Zároveň ukázala svetu druhú verziu operačného systému pre inteligentné hodinky WatchOS 2 a službu Apple Music. Tento rok by sme sa preto s najväčšou pravdepodobnosťou mohli tešiť minimálne na predstavenie iOS 10 a OS X 10.12.

Najnovšie správy naznačujú, kedy približne by sa WWDC 2016 mohlo odohrávať. Spoločnosť už tradične organizuje konferenciu v kongresovom centre Moscone West, takže sa predpokladá, že ani tento rok nebude výnimkou. Medzi médiá prenikla informácia o rezerváciách centra na jún 2016, keď by sa konferencia mala konať. Podľa všetkého je prvý, druhý, štvrtý aj piaty týždeň júna rezervovaný pre iné udalosti. Znamená to teda, že pre firmu Apple zostáva už len jediný voľný termín, ak by chcela dodržať mesiac, v ktorom WWDC pravidelne organizuje - tretí júnový týždeň.

Podľa týchto dohadov by sa mala konferencia konať od 13. do 17. júna. Teda minimálne tak to vychádza podľa harmonogramu Moscone West. Samozrejme, nič nie je na sto percent isté a budeme si musieť počkať na oficiálne oznámenie od Apple. Nikdy si nemôžeme byť istí, či pre nás spoločnosť nenachystá nejaké prekvapenie.

zdroj: http://www.iphonehacks.com/