Konečne sme sa dočkali telefónu s nerozbitným displejom

· 1 min read
Konečne sme sa dočkali telefónu s nerozbitným displejom

Každému z nás sa to už aspoň raz stalo (mne, chvalabohu, nie). Je jedno, či kráčate po ulici, sedíte na toalete, alebo sa iba načahujete za svojím smartfónom. Rozbiť displej sa Vám môže podariť kedykoľvek. Niekedy naozaj stačí pád z tridsiatich centimetrov pod dobrým uhlom a nešťastie je na svete.

Samozrejme, takejto katastrofe sa dá čiastočne predísť. Na trhu nájdeme tisícky, ba až desaťtisícky obalov, ochranných fólií alebo nalepovacích skiel. Všetky však riešia tento problém iba sčasti, a tak sa môže stať, že pri páde a následnom zodvihnutí telefónu zostanete nemilo prekvapení.

Motorola ale prišla konečne s riešením. Minulý utorok totiž predstavila telefón Droid Turbo 2, ktorý má, podľa jej slov, nerozbitný displej. A ako to dokázala?

Jej displej je vyrobený z piatich vrstiev a každá z nich absorbuje nárazy. Základ tvorí hliník, ku ktorému je celý celok pripojený. Druhá vrstva je samotný displej, ktorý je elastický, na nej je položená dotyková vrstva, ktorú chráni ďalšie poschodie flexibilného sklíčka, a na tom všetkom je položené ďalšie externé sklíčko, ktoré funguje ako ochranná fólia. Podľa výrobcu sa tu nenachádza žiadne sklo.

Strávili sme 3 roky skúmaním a vymýšľaním takéhoto displeja. Bolo to naozaj ťažké a odviedli sme na tom kus úžasnej práce.

Nová Motorola je prispôsobená na to, aby vydržala pád z výšky 152 centimetrov bez akejkoľvek ujmy. Spoločnosť sa rozhodla vyrobiť takéto zariadenie vychádzajúc zo štatistík, že 37 % používateľov už rozbilo svoj displej aspoň raz a každé dve sekundy sa rozbije ďalší.

Nezabudnite si pozrieť test, v ktorom sa dozviete, ako sa tomuto počinu darilo.

iPhone 6s vs Droid Turbo 2 / Droptest

Zdroj: cnn.com