Konečne poriadna fotka iPhonu 7. Čo nové nám prezrádza?

· 1 min read
Konečne poriadna fotka iPhonu 7. Čo nové nám prezrádza?

Do predstavenia iPhonu 7 zostávajú ešte dva mesiace. Vyzerá to ale tak, že už teraz máme celkom jasnú predstavu, ako bude nová vlajková loď spoločnosti Apple vyzerať. Medzi novinky patrí vylepšený fotoaparát s väčšou šošovkou, odstránenie 3,5 mm konektora jack na slúchadlá, vynechanie anténových pásov na zadnej strane zariadenia a lepší výkon.

zdroj: 9to5mac.com

Tieto novinky nám potvrdzuje stále viac uniknutých fotografií iPhonu 7, ktoré sa väčšinou zhodujú po dizajnovej stránke s našimi informáciami. Väčšinou však ide o nekvalitné snímky, a tak nám robí radosť, že sa na povrch dostala aj poriadna fotka zadnej strany tela iPhonu.

Na obrázku môžeme vidieť 4,7-palcový iPhone 7, ktorý sa na prvý pohľad odlišuje od aktuálneho iPhonu dvomi vecami - odstránenie anténových pásov na zadnej strane a výrazne väčšia šošovka fotoaparátu.

Čo to pre nás znamená? V prvom rade určite zlepšenie kvality fotoaparátu. Diera s fotoaparátom je v priemere približne o 25 % väčšia ako v iPhone 6 a 6S, aj keď nevieme presne, o aké veľké zlepšenie pôjde. Počet megapixelov sa pritom nemusí vôbec zmeniť.

Bohužiaľ, fotografia nám neukazuje nič viac než zadnú stranu iPhonu. Nemôžeme si preto overiť, či má smartfón konektor na slúchadlá alebo nový Home Button s technológiou Force Touch, o ktorom sa nedávno pomerne dosť hovorilo.


Zdroj titulnej foto: martinhajek.com

Zdroj: 9to5mac.com