Konečne môžeš úplne odstrániť predinštalované aplikácie od Apple

Konečne môžeš úplne odstrániť predinštalované aplikácie od Apple

Nie, nejde o žiadny klamlivý nadpis. Apple ti naozaj konečne umožní odinštalovať nechcené aplikácie z iPhonu či iPadu. Má to však niekoľko háčikov a vyjde ťa to celkom draho. Čítaj ďalej a pochopíš.

Pred pár dňami sme ťa informovali o možnosti, že môžeš zmazať nechcené predinštalované aplikácie z iOS. Nešlo však o úplné vymazanie, iba ich skrytie. Teraz ti ale naozaj ukážeme, ako predinštalované aplikácie úplne vymazať a odinštalovať.

Návod je trošku komplikovanejší a nákladnejší. Keď si ale tvrdohlavý ako tvoja polovička býk a chceš odinštalovať jednu z 32 vstavaných aplikácií, nech to stojí, čo to stojí, smelo do toho. Poďme teda na to!

  1. Prihlás sa do testovacieho Apple beta programu.
  2. Choď do Nastavenia>Všeobecné>Aktualizácia softvéru, tu by mal svietiť iOS 9.3 public beta.
  3. Tento krok bude trošku bolieť. Z peňaženky totiž budeš musieť vytiahnuť 112 dolárov, 79 libier alebo 100 €. Tie zaplatíš, keď budeš žiadať o Apple Configurator 2.2 beta na tejto stránke. Tá totiž žiada členstvo Apple developer.
  4. Táto metóda ti dovolí vybrať možnosť Nepovoliť niektoré aplikácie, príkazy nájdeš v tomto reddit vlákne.

Hotovo. Trošku zložitejšie, drahšie, ale konečne funkčné riešenie, ako sa zbaviť aplikácií od Apple, ktoré vo svojom telefóne či tablete jednoducho nechceš. Pokiaľ ťa táto možnosť nezaujala, určite daj šancu nášmu článku, ktorý sme už spomínali. A nám, bežným smrteľníkom, ostáva iba dúfať, že Apple si nepôjde bezhlavo za svojím a vypočuje prosby bežných zákazníkov. Koniec koncov, my sme tí, ktorí im dávajú na chlebíček.