Konečne by mala doraziť oficiálna aplikácia Spotify pre Apple Watch

Konečne by mala doraziť oficiálna aplikácia Spotify pre Apple Watch

Populárna streamingová služba Spotify už bude oficiálne dostupná aj na Apple Watch, a to v blízkej budúcnosti. Zabezpečiť by to malo spojenie s vývojárom aplikácie menom Snowy.

Zdroj: snowy.rocks

Spotify bude úzko spolupracovať s vývojárom menom Andrew Chang, ktorý túto spoluprácu zverejnil na Reddite. Andrew Chang je nadšený, že mohol nadviazať túto spoluprácu a taktiež sa nevie dočkať na nové možnosti, ktoré mu dokážu poskytnúť nástroje spoločnosti Spotify.

Aplikácia Snowy sa doposiaľ nedostala do Apple Watch, prvý krát z dôvodu mena "Spotty", ktoré bolo v rozpore s menom Spotify. Po druhý krát z dôvodu podoby užívateľského rozhrania, ktoré sa priveľmi podobalo iOSovej appke Spotify.

Presný dátum vydania oficiálnej aplikácie je zatiaľ neznámy rovnako, ako špecifické funkcie, ktoré bude táto aplikácia obsahovať, no určite môžeme očakávať podobu s aplikáciou Snowy, keďže ich vývojár bude rovnaký.

Podľa odhadov mala Snowy obsahovať podporu Siri, ovládacie prvky založené na ťahoch, dvojklikoch a najväčšiu výhodu, ktorú by mala táto aplikácia obsahovať je offline catching, ktorý je podobne dostupný v premium verziách u všetkých zariadeniach a takisto aj v Apple Music.

Zdroj: macworld.com

Apple Music na Apple Watch podporuje funkciu offline catchingu a je to nemalá výhoda, keďže si užívateľ dokáže stiahnuť svoje playlisty veľkosti do 2 GB limitu.

Aplikácia Spotify by mala priniesť veľa nových možností, ktoré mnohí vlastníci Apple Watch určite ocenia v ich hodinkách.


Zdroj titulnej foto [9to5mac.com](https://9to5mac.files.wordpress.com/2017/02/spotty-offline-workout-mode-spotify-apple-watch.jpg?quality=82&strip=all&strip=all) **Zdroj [appleinsider.com](http://appleinsider.com/articles/17/04/12/official-spotify-app-coming-to-apple-watch-with-help-from-third-party-developer)**