Koncept pre iOS 11 ukazuje prepracované rozhranie pre iPad

Koncept pre iOS 11 ukazuje prepracované rozhranie pre iPad

Apple plánuje predstaviť iOS 11 za menej než mesiac. Napriek blížiacemu sa dátumu predstavenia operačného systému sme však zatiaľ počuli veľmi málo o tom, čo by sme mali očakávať .

Vzhľadom na to, že iOS 10 ponúkol veľmi málo funkcií pre iPad, Federico Vittici z MacStories, ktorý väčšinou pri svojej práci používa práve iPad, vytvoril video o funkciách, ktoré by si želal v iOSe 11. Toto video ukazuje nové funkcie pre iPad, ktoré by mnohí pro užívatelia nepochybne radi videli. Vittici pri tomto koncepte spolupracoval s dizajnérom Samom Beckettom.

Hlavná funkcia ktorú Vittici ukázal je funkcia "drag and drop", ktorá umožňuje používateľom presúvať obsah medzi aplikáciami. Obrázky, text, odkazy, dokumenty a ďalšie informácie môžu byť pretiahnuté pomocou gest na obrazovke. Na obrázku nižšie môžete vidieť text z e-mailu presunutý do zoznamu v pripomienkach.

youtube.com

Ďalšia funkcia "Shelf (polička)"ide ruka v ruke s drag and drop, čo používateľom poskytuje miesto na uloženie akéhokoľvek obsahu, s ktorým môžu neskôr pracovať. Pripomína to funkciu na pracovnej ploche Macu, kde sa ukladajú položky pre ľahký prístup. Náhľad funkcie môžete vidieť nižšie.

youtube.com

Ostatné položky Viticciho zoznamu želaní pre iOS 11 obsahujú napríklad novú aplikáciu Split View s funkciou vyhľadávania a lepším rozložením alebo aplikáciu Finder v štýle Macu, ktorá pracuje s iCloudom Drive pre dôslednejšie vyhľadávanie dokumentov.

Zdroj titulnej foto: youtube.com
Zdroj: appleinsider.com, youtube.com