Koncept iOS 10, ktorý prináša množstvo užitočných funkcií

· 1 min read
Koncept iOS 10, ktorý prináša množstvo užitočných funkcií

Presne o mesiac, konkrétne 13. júna sa uskutoční každoročná vývojárska konferencia spoločnosti Apple. Počas WWDC 2016 nám budú s najväčšou pravdepodobnosťou predstavené nové verzie všetkých operačných systémov a chýbať preto nebude ani iOS s poradovým číslom 10.

O novom iOS 10 toho vieme skutočne málo, resp. nič, a preto sa fanúšikovia z času na čas rozhodnú vytvoriť vlastný koncept, ktorý často reprezentuje očakávania množstva užívateľov iOS zariadení.

Zdroj: valuewalk.com

Nasledujúci koncept sa pohral hlavne s uzamknutou obrazovkou, na ktorej je možné bez otvorenia telefónu skontrolovať počasie alebo zapnúť budík. Ďalšou novinkou sú vylepšené notifikácie. Zjednodušene by sa dali opísať slovami: “čo aplikácia, to iná farba notifikácie”. V praxi to znamená, že každá aplikácia bude mať svoju farbu notifikácie, takže bude jednoduché rozoznať, aká aplikácia sa nás snaží na niečo upozorniť.

Zdroj: cultofmac.com

Medzi ďalšie zmeny patrí napríklad Light Mode, ktorý nám invertuje farby. Tento režim by vedel pekne spolupracovať s Night Shift Mode, ktorý už poznáme z iOS 9. V koncepte sa taktiež objaví možnosť rýchleho náhľadu aplikácie pomocou technológie 3D Touch alebo nový, vylepšený MultiTasking.

Celý koncept iOS 10 môžeš vidieť vo videu nižšie. Ktoré zmeny by si prijal?


Čo si však pre nás firma Apple v skutočnosti pripravila, sa dozvieme až počas spomínanej konferencie, z ktorej vám tím thinkapple.sk prinesie množstvo noviniek.


Zdroj: cultofmac.com

Zdroj titulnej fotografie: youtube.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read