Je možné, aby iPhone zarábal viac ako niektoré štáty?

Je možné, aby iPhone zarábal viac ako niektoré štáty?

Naša obľúbená jablková spoločnosť prednedávnom odhalila svetu svoje výsledky za posledný štvrťrok. Ten by mal byť pre každú firmu zlatou baňou. Sú tu sviatky a so sviatkami prichádza kopa darčekov a kopa prázdnych peňaženiek. Tento článok ale nebude o jednom kvartáli, bude o niečom trošku zaujímavejšom.

Čítaj tiež: A je to tu! Firma Apple oznámila zisky za minulý kvartál

Napadlo ti niekedy, že jedna firma môže mať väčší príjem ako ekonomika celého štátu? Očividne to je možné a Apple, ale aj iné veľké spoločnosti sú toho živým príkladom. Keby sme sa totiž pozreli iba na samotné tržby z predaja iPhonu za fiškálny rok, výsledok bude činiť okolo 154 miliárd dolárov. Ak by sme sa bavili o iPhone ako o krajine, stal by sa 57. najbohatším štátom. Celosvetovo.

Áno, čítaš správne. Jeho tržby dosahujú väčšie čísla ako 60 % krajín sveta. S prehľadom predbieha aj Facebook (12,5 miliardy), Amazon (93 miliárd), Google (66 miliárd) či Microsoft (93 miliárd).

Ak by sme zobrali do úvahy celú spoločnosť, ktorá, mimochodom, za celý rok 2015 zarobila viac ako 231 miliárd, tak by sa umiestnila medzi štátmi, akými sú Grécko či Portugalsko, vychádzajúc z posledných uverejnených štatistík o hrubom domácom produkte.

Tak, čo povieš? Zamýšľal si sa niekedy nad tým, že jeden produkt môže byť taký úspešný, že do úzadia posunie toľko krajín? Minimálne zaujímavý pohľad.

Zdroj: thenextweb.com